Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

3-dniowy festiwal biegowy u podnóża Tatr
Ośrodek Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej, dobrze znany miłośnikom zimowych szaleństw, między 26 a 28 sierpnia 2016 r. stanie się miejscem rywalizacji biegowej okraszonej góralskim folklorem. Festiwal biegowy Goniacka jest trzydniowa impreza, podczas której odbędzie się jedenaście biegów o różnej długości i trudności, tak aby nawet początkujący amator biegania po górach znalazł coś dla siebie.

 

Festiwal, zgodnie z ideą patronującego mu programu Regatta Rusz Się!, ma charakter familijny i zachęca do podjęcia różnorodnych form aktywności. Regatta Farbowane Gymby to kolorowy bieg dla całych rodzin, który na mecie zakończony będzie kolorową bitwą na woreczki wypełnione barwnym pyłem. Bieg Krasnych Dziewek zarezerwowany jest tylko dla kobiet, a strojem obowiązkowym są spódnice przynajmniej poniżej kolana. Miłośnicy biegów z przeszkodami będą mogli zmierzyć się z Góralską Wycieruchą, a bardziej doświadczeni biegacze docenią widoki i przewyższenia Rombanicy Na Pół Setki. Biegacze, dla których jeden start to za mało, będą mogli rywalizować o Puchar Goniacki Oscyp Cup. Aby go zdobyć, trzeba będzie ukończyć aż pięć biegów.

Poza zawodami biegowymi organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji towarzyszących, m.in. zajęcia z jogi, pilatesu, zumby czy nordic walking. Najmłodsi uczestnicy festiwalu będą mieli do dyspozycji strefę aktywności z labiryntem oraz możliwość startu w biegach z przeszkodami dla dzieci. Dodatkowe atrakcje to prelekcje sportowców oraz projekcje filmów o tematyce biegowej i górskiej. W miasteczku festiwalowym znajdzie się również namiot wystawowy, w którym będzie można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z branży biegowej i outdoorowej.

 

Więcej informacji: www.goniacka.plwstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk