Numer / Wrzesień 2017

Jesteś tutaj: Strona głównaNumer Wrzesień 2017

Tekst:      Zbigniew Kula
Zdjęcia:  Zbigniew Kula

Afryka w pigułce


Tagi:

Namibia to najlepszy wybór dla rozpoczynających przygodę z Afryką. Kraj bajecznych wydm, niezwykłych krajobrazów, niezapomnianych spotkań z plemionami Himba, Herero i San. Zaletę dla podróżujących stanowią olbrzymie, słabo zaludnione przestrzenie i obfitość zwierząt.

 

 

Buszmeni samych siebie nazywają ludem San. Podobno ich fajki, poza wysuszonymi roślinami, są wypełniane odchodami gryzonia – góralka przylądkowego.

 

 

Dead Vlei w parku Namib-Naukluft. Martwe drzewa akacji trwają tu od stuleci. Z intensywnie pomarańczowymi wydmami tworzą surrealistyczny krajobraz. To jedno z najchętniej fotografowanych miejsc w Afryce.

 

 

Kobieta Herero w typowej sukni i kapeluszu, który ma przypominać krowie rogi, szyje sukienki dla laleczek, kupowanych jako pamiątka z Namibii.

 

 

Chłopak Himba z zaplecionym do tyłu warkoczem i czapeczką. To dobry kandydat na męża.

 

 

Kobiety Himba tańczą i śpiewają w tradycyjnych strojach, biżuterii i fryzurach oblepionych glinką.

 

 

Etosha zajmuje powierzchnię 22912 km2 i jest jednym z największych parków narodowych na świecie. Żyje tu około 3070 żyraf.

 

 

Walvis Bay jest laguną, w której wodach żeruje większość afrykańskich flamingów. W tym raju dla ornitologów występuje około 80 gatunków ptaków.wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk