Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Andrzejki w Filharmonii Bałtyckiej
Zapraszamy do spędzenia wieczoru andrzejkowego na Ołowiance. Jak co roku Filharmonia przygotowała interesującą ofertę. Zabrzmi znakomita orkiestra symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Ernsta Van Tiela i ulubione tematy: kompozycje Czajkowskiego, Mahlera czy Respighiego oraz specjalna muzyczna niespodzianka w wykonaniu Guan Xia. Koncert odbędzie się 30 listopada o godzinie 19:00 w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Motywem przewodnim koncertu będzie miłość, niewątpliwie bardzo łącząca się z andrzejkami. Jednak zamiast typowych dla tego święta wróżb, zabrzmią muzyczne zapisy znanych i nieznanych historii miłosnych.
Pierwszym utworem będzie "Symfonia zmysłów" Janusza Bieleckiego, współczesnego kompozytora znanego prawdopodobnie niejednemu melomanowi. Interesującą propozycją jest również "La boutique fantastique [after Rossini]" włoskiego kompozytora Ottorina Respighiego, balet znany również jako "Magiczny Sklep z Zabawkami". Uważany jest on za przykład mistrzowskiej orkiestracji.

Za najbardziej znaną tragedię Szekspira uznać można "Romea i Julię". W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zabrzmi kompozycja Piotra Czajkowskiego Uwertura fantazja "Romeo i Julia".
Na zakończenie koncertu publiczność będzie mogła wysłuchać fragmentu V Symfonii Mahlera. "Adagietto", bo o nim mowa, uważane było przez Willema Mangelberga – dyrygenta holenderskiego i jednocześnie ucznia Mahlera – za wspaniały list miłosny kompozytora do swojej młodszej o dziewiętnaście lat żony, Almy. Wykorzystał je także Luchino Visconti w doskonałej aranżacji opowiadania Manna – filmie „Śmierć w Wenecji”.
Bilety na koncert andrzejkowy, dostępne są w kasach Filharmonii na Ołowiance oraz w systemie sprzedaży on-line na stronie: www.filharmonia.gda.pl w cenach 15–55 zł.wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk