Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Beczka soli dla milionowego turysty
Wielicką kopalnię odwiedził tegoroczny milionowy turysta. Szczęście uśmiechnęło się do Agnieszki Santos z Wielkiej Brytanii. „Jestem zaskoczona i szczęśliwa! Wielicka kopalnia jest w każdym przewodniku”. Na panią Agnieszkę czekała beczka soli – uroczystość nie mogła bowiem obyć się bez wielickiej soli, która symbolizuje gościnność i przyjaźń. Rok temu milionowego gościa kopalnia powitała 30 września. Szczęście uśmiechnęło się wtedy do Indiry Draper, turystki z Kanady. Pani Draper przyjechała do Polski na ślub i postanowiła przy okazji pozwiedzać nasz kraj.
„Niesamowite imponujące miejsce! Chętnie wzięłabym tutaj ślub” – tak cieszyła się Liu Jiaying, milionowa turystka roku 2013. Do kopalni zawitała w pierwszej połowie października, przyjechała z północnych Chin.
Nieco później, pod koniec października kopalnia podejmowała milionowego gościa w 2012. Nagrody i fanfary czekały na Dmitrija Durova z Tarnogrodu. „Nie oczekiwałem, że zostanę milionowym gościem! To wspaniała niespodzianka!”. Pan Durov przyjechał do kopalni, kierując się opiniami internautów, którzy polecili ją jako ósmy cud świata.

 

 

fot. T. Kordulawstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk