Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Fryderyk Chopin ponownie najlepszy!
W Aalborgu ogłoszono oficjalne wyniki The Tall Ships Races 2015. Największe powody do dumy miała załoga Fryderyka Chopina. Szczeciński żaglowiec zdobył dwie prestiżowe nagrody.

 

Tegoroczne regaty odbyły się na trasie Belfast - Alesund - Kristiansand - Aalborg. Po zmaganiach na wodzie jednostki dotarły do Aalborga, w którym miał miejsce wielki finał TSR 2015. To właśnie w Danii okazało się, że żeglarze z Chopina udowodnili, że nie tylko znakomicie znają się na trudnej sztuce żeglowania, ale są również otwarci, pomocni i sympatyczni.

 

Fryderyk Chopin był najszybszy w klasie A (Cape Horn Trophy) oraz otrzymał nagrodę Friendship Trophy, która jest przyznawana na podstawie głosowania wszystkich jednostek, które biorą udział w regatach. Szczeciński żaglowiec zdobył tę nagrodę drugi raz z rzędu. Chopin otrzymał też wyróżnienie za najlepszą komunikację radiową. 

W załodze Fryderyka Chopina na dwóch etapach płynęło ponad 60 osób reprezentujących Szczecin.

 

Wszelkie informacje o tegorocznych regatach znajdują się na stronie www.sailtraininginternational.org/events/2015-the-tall-ships-races

 

Żaglowiec został wybudowany przez Fundację Międzynarodowa Szkoła pod Żaglami Kapitana Krzysztofa Baranowskiego. Jako jedyny w Polsce ma maszty sześciorejowe. Pod względem wyporności i długości całkowitej jest to po Darze Młodzieży drugi największy żaglowiec pływający pod polską banderą. Obecnie trzeci największy żaglowiec typu bryg na świecie (po PNS "Rah Naward" d. "Prince William" i "Stavros S Niarchos").wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk