Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze "Wyjdź w Świat" z Łukaszem Superganem
Zapraszamy na trzecie spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych "Wyjdź w Świat" 2016. Poprowadzi je Łukasz Supergan, który w ciągu ostatnich 5 lat przewędrował pieszo około 15 tysięcy kilometrów. W górach i na nizinach, o każdej porze roku, w terenie cywilizowanym i odludnym, najczęściej samotnie. Wśród tych wędrówek znalazło się piesze przejście 4000 km przez Europę, z Warszawy do Santiago de Compostela. Było to też dwukrotne przejście Łuku Karpat, zimowe przejście 850 km przez góry Słowacji i 800 km granią Pirenejów. Poza Europą przeszedł 2300 kilometrów przez irańskie góry Zagros oraz setki kilometrów w Himalajach Indii i Nepalu, pakistańskim Karakorum, Tien-Szanie, Pamirze, górach Liban.
Doświadczenia swoich pieszych wędrówek i długodystansowych przejść górskich zebrał w opowieści „Sztuka wędrowania”. Składa się ona z praktycznych porad, które pomogą samodzielnie przygotować przejście wymarzonego szlaku: od łatwej wędrówki nizinnej po wielomiesięczny treking z dala od cywilizacji.

Co trzeba wiedzieć przed wyruszeniem?
- Jaki sprzęt będzie odpowiedni w różnych warunkach terenowych i klimatycznych – latem i zimą, w klimacie wilgotnym i pustynnym, na dużej wysokości, na odludziu.
- Jak odżywiać się podczas wędrówki.
- Gdzie szukać schronienia.
- Jak nawigować w trudnym terenie.
- Jak poradzić sobie z „szokiem kulturowym” który dotyka nas w miejscach, gdzie zwyczaje skrajnie różnią się od znanych nam.
- Jak dbać o swoje bezpieczeństwo.

Po spotkaniu będzie można kupić najnowszą książkę Łukasza „Pieszo do irańskich nomadów” w cenie 31 zł/szt. Więcej o książce: http://www.lukaszsupergan.com/ksiazka-iran-zagros-pieszo-do-iranskich-nomadow/ 

Spotkanie odbędzie się w piątek 13 maja w godz. 17:00 - 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Nie trzeba przesyłać potwierdzenia udziału w spotkaniu.

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk