Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze z Emilem Wittem
Kolejne spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych "Wyjdź w Świat" poprowadzi Emil Witt, który opowie o swoich podróżach do Amazonii - pierwszą z nich odbył już w wieku 18 lat! Podczas spotkania Emil zaprezentuje fotografie, filmy i opowieści z serca dusznej, toczącej wieczną walkę puszczy nad Amazonką, zamieszkanej przez Indian Yanomami. Przedstawi zmagania z równikowym lasem i jego mieszkańcami, opowie o zwyczajach Indian, Brazylijczyków i ich sposobach na życie w najbardziej różnorodnym ekosystemie świata. Pokaże przebieg wyprawy, miejsca zachwycające i budzące grozę. Goście zobaczą niepowtarzalne ujęcia dzikiej przyrody w trudnodostępnych zakątkach dżungli, Indian Yanomami zamieszkujących dorzecze rzeki Padauiri oraz zabawne sytuacje, które musiały się pojawić przy zderzeniu osiemnastoletniego eksploratora z zupełnie innym światem. Emil pokaże też jaką niezwykle ważną rolę w życiu człowieka może odegrać spotkanie z samym sobą, twarzą w twarz, setki kilometrów od cywilizacji.

 

 

Spotkanie odbędzie się w piątek 14 października w godz. 17:00 - 20:00 na
Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (Aleja Zwycięstwa 96/98).

Istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnej opieki nad dziećmi powyżej 3 roku życia w trakcie spotkania. Opiekę zapewni Akademia Małych Animacji Domifan. Prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na opiekę najpóźniej na dzień przed spotkaniem poprzez przesłanie maila zawierającego imię i wiek dziecka na adreswarsztatypodroznicze@gmail.com.

 

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.

 

Więcej na: www.gwp.zhp.gdynia.pl/news.phpwstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk