Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Gdyńskie Warsztaty zapraszają
Gdyńskie Warsztaty podróżnicze po długiej przerwie zapraszają na pierwsze w tym roku spotkanie "Wyjdź w Świat", które odbędzie się w najbliższy piątek 17 lutego w godz. 17:00 - 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Gośćmi będą Maria Hawranek i Szymon Opryszek - reporterzy, autorzy książki "Tańczymy już tylko w Zaduszki. Reportaże z Ameryki Łacińskiej” oraz bloga www.intoamericas.com

Jak żyją poza czasem boliwijscy menonici, bez elektryczności i zdobyczy cywilizacji? Jak znaleźć pracę w nielegalnych kopalniach złota w Peru? Czym jest życie w umierającej wiosce na wybrzeżu Ekwadoru? Te i inne pytania wyznaczają ich trasy po Ameryce Łacińskiej, którą od 2014 roku przeczesują w poszukiwaniu ważnych, nieoczywistych ludzi i ich historii. Na spotkaniu opowiedzą m.in. o menonitach, peruwiańskich kopalniach, ale też mieszkańcach najgęściej zaludnionej wyspy świata w Kolumbii i faweli Rio de Janeiro. Po przerwie opowiedzą też, jak spędzić rok w podróży i nie zbankrutować: gdzie kupić tani bilet, gdzie spać i co jeść, żeby było tanio i wesoło.

W trakcie spotkania organizatorzy rozlosują 3 nagrody od sponsora nagród – marki Fjord Nansen. Aby wziąć udział w losowaniu należy wpisać się na listę obecności na spotkaniu.

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.

Więcej na: wwww.warsztatypodroznicze.pl

 wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk