Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Hity muzyki klasycznej
 

Dawka słowiańskiego temperamentu i największe hity muzyki klasycznej, to doskonała recepta na udany wieczór. To jedna z muzycznych propozycji Filharmonii na Ołowiance na kolejny weekend.

 

W piątek (22 lutego), ramach cyklu „Mistrzowie Muzyki Symfonicznej” w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert z udziałem czeskich gości: współpracującego na co dzień z czeskim Teatrem Narodowym Zbynkiem Mullerem w roli dyrygenta i pianisty Vaclava Krahulika.

W programie piątkowego koncertu nie zabraknie takich hitów muzyki klasycznej, jak  poemat symfoniczny „Bitwa Hunów", zainspirowany obrazem Wilhelma von Kaulbacha czy „Dance Macabre” Ferenza Liszta, który przez lata cieszył się powodzeniem większym nawet niż koncerty fortepianowe tego kompozytora. To właśnie kompozycje Liszta znalazły się na solowej płycie, nagranej przez Vaclava Krahulika, a trójmiejska publiczność będzie miała okazję wysłuchać ich w wykonaniu na żywo. Koncert zakończy Symfonia J. Haydna nr 104 D-dur, która na przestrzeni lat, okazała się jednym z największych tryumfów tego kompozytora.

www.filharmonia.gda.plwstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk