Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Jakuszyce otwarte dla narciarzy również latem
Szklarska Poręba Jakuszyce od wielu lat znana jest z tego, że przyciąga profesjonalistów i amatorów biegania na nartach. W październiku ubiegłego roku otworzona została również jedna z pierwszych na tym terenie trasa nartorolkowa. Sezon letni nie musi bowiem oznaczać dla biegacza przerwy w treningach i szlifowania formy.

 

Właśnie w Jakuszycach została zaprezentowana najnowsza kolekcja sprzętu dla nartorolkarzy. Firma Fischer, która jest producentem najbardziej zaawansowanych nart biegowych na świecie – Speedmax, niedawno wprowadziła do swojej oferty nartorolki oparte na tej samej technologii. To odpowiedź na spore zainteresowanie rynku. Firma lubi podejmować wyzwania i tak narodził się pomysł, aby przeprowadzić testy na jednej z jeleniogórskich tras nartorolkowych oraz umożliwić biegaczom sprawdzenie nowego produktu w wymagających warunkach, zarówno dla biegacza, jak i nartorolek.

Testowanie nartorolek rozpoczęło się wczesnym porankiem od uphillu ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc. Jak mówi Justyn Kusztal z FischerJakuszyce, w Norwegii czołowi narciarze i biathloniści w sezonie letnim próbują swoich sił w bardzo popularnym Uphill Blink. Dziś nie możemy się jeszcze z nimi równać, ale mamy swój mały Uphill ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc. Jest to bowiem długi i wymagający podbieg.

 

W swoim centrum testowym Fischer Jakuszyce firma oferuje możliwość przetestowania różnorodnych modeli nartorolek przed zakupem, a w ramach akcji promocyjnej towarzyszącej wprowadzeniu nartorolek do oferty firma umożliwiła wylosowanym osobom testowanie ich za darmo. Większość testujących było bardzo zadowolonych, nartorolki dobrze spisywali się, wskazywali na materiały wysokiej, jakości i komfort jazdy.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie fischersports.com i FischerJakuszyce www.biegowkijakuszyce.plwstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk