Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Jarmarki wielkanocne w Czechach
Stolica Republiki Czeskiej zaprasza na barwny program świąteczny. Najpopularniejszą atrakcją jest coroczny jarmark wielkanocny, który odbywa się na placu Wacława, na Rynku Starego Miasta i na placu Republiki. W tym roku jarmark można odwiedzić od 16 marca do 17 kwietnia. Na Rynku Starego Miasta stanie aż 90 stoisk z tradycyjnymi produktami: pisankami, koronkami, ozdobami wielkanocnymi, drewnianymi zabawkami i kukiełkami. Na gości czeka także bogaty program kulturalny: wystąpienia taneczne i muzyczne, pokazy rzemiosł dawnych, ozdabianie pisanek, wyplatanie rózg wielkanocnych i wyrób świeczek. Najmłodsi uczestnicy będą mogli spróbować swych umiejętności w dziecięcej pracowni.

Jarmarki odbywają się także na terenie zamków i pałaców. Na zamku Žleby będzie można spróbować przysmaków świątecznych, przygotowanych według tradycyjnych przepisów. Zamek Hrádek u Nechanic zaprezentuje ciekawostki związane z historią świąt wielkanocnych, czeskimi i zagranicznymi zwyczajami świątecznymi.

W podróż w dawne czasy zaprasza skansen w miejscowości Přerov nad Labem. Można tam posłuchać tu muzyki ludowej, upiec samodzielnie pierniczki, spróbować baranka wielkanocnego, wykonać tradycyjną rózgę i ozdobić pisanki. Tradycyjną Wielkanoc na Wołoszczyźnie szykuje skansen w Rožnovie pod Radhoštěm.


 wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk