Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Kolosowe Spotkania w Dworku

Rowerem przez Australię. Joachim Czerniak i Robert Czerniak
11 października w Dworku Białoprądnickim w Krakowie odbędzie się spotkanie z bohaterami Kolosów z Robertem i Joachimem Czerniakami. Będzie o przemierzaniu bezdroży, o przyjaźni, jaka zrodziła się w podróży, i o tym jak syn z pomocą ojca pozostawił raka w tyle.

W podróży, którą nazwali „10 000 kilometrów w pogoni za zdrowiem”, chodziło o coś więcej niż tylko o przemierzeniu kontynentu z północy na południe. Dla Joachima Czerniaka, wtedy 22-letniego, rowerowy trawers Australii miał być przede wszystkim rehabilitacją ruchową po przebytej chorobie nowotworowej i całkowitym paraliżu nóg.
 
Joachimowi towarzyszył jego ojciec, Robert, oraz dwoje wolontariuszy – Ewelina i Bartek. Z Darwin, na północy Australii, wyruszyli 4 października 2012 roku, by po 155 dniach, poruszając się wzdłuż wschodniego wybrzeża kontynentu, dotrzeć do miejscowości Wudinna.

- Goniąc pożary, uciekaliśmy przed powodziami, spędziliśmy święta w tropikach i poznaliśmy mnóstwo „patentów” na Australię, o których nie można przeczytać w żadnym przewodniku – opowiada Robert Czerniak.


Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Kraków, ul. Papiernicza 2
sobota, 11 października, godz. 17.00
Wstęp wolnywstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk