Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Koncert Andrzejkowy w Filharmonii Bałtyckiej
 30 listopada w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się Koncert Andrzejkowy. Za sprawą Muzyków Orkiestry Symfonicznej PFB, solistki Joanny Konarzewskiej oraz dyrygenta i dyrektora artystycznego Ernsta van Tiela, publiczność będzie mogła udać się w muzyczną podróż po najbardziej roztańczonych zakątkach świata oraz odwiedzić hollywoodzką fabrykę snów.

Melomani, przeniosą się w klimat meksykańskiej fiesty, by następnie wysłuchać jednego z najbardziej dramatycznych i najwspanialszych utworów, które zostały wykorzystane przez kino. "Adagio for Strings" Samuela Barbera pojawiło się już w wielu filmach, ale największą sławę zawdzięcza filmowi Olivera Stone'a "Pluton". Ten doskonały utwór pojawił się także w takich filmach jak "Człowiek Słoń" Davida Lyncha czy "Amelii" w reżyserii Jean-Pierre Jeuneta.
Wieczór zakończą taneczne dźwięki z różnych stron świata. Rytmy utworów Sarasate i Ravela powiodą słuchaczy do słonecznej Hiszpanii, a żywiołową słowiańską naturę ukażą „3 tańce słowiańskie” Dworzaka, zaliczane do najwybitniejszych dzieł tego kompozytora.

www.filharmonia.gda.plwstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk