Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Na majówkę do Krosna!

Balony, koncerty i piknik rodzinny
Jak co roku Urząd Miasta Krosno organizuje w czasie majówki piknik lotniczy „Balony nad Krosnem”. Nie zabraknie malowniczych widoków, koncertów znanych artystów oraz atrakcji dla młodszych i starszych. Impreza potrwa od 30 kwietnia do 3 maja.

Główną atrakcją będą oczywiście zawody balonowe – już od wczesnych godzin porannych niebo nad Krosnem zapełni się wielobarwnymi balonami. Udział w zawodach zgłosiło ponad 50 załóg z Polski i Europy. Inauguracja balonowej imprezy rozpocznie się od prezentacji drużyn na krośnieńskim rynku 29 kwietnia w późnych godzinach wieczornych.
Oprócz niezwykle malowniczych zawodów w programie „Balonów nad Krosnem” znajdują się również występy znanych artystów. W tym roku będzie można usłyszeć m.in. Sarsę, Sztywny Pal Azji, Red Lips, Farben Lehre, Kubę Knapa i kolektyw Łona Webber & The Pimps. Wszystkie koncerty odbywać się będą na krośnieńskim lotnisku. Wstęp jest bezpłatny.
Podczas imprezy będzie można także podziwiać popisy pilotów samolotowych, szybowcowych, spadochroniarzy i pokazy lotów śmigłowcem. Nie zabraknie również pikniku dla rodzin, kiermaszów rozmaitości, wesołego miasteczka i licznych stoisk.

***

Krosno leży w południowej części województwa podkarpackiego i liczy ok. 47 tys. mieszkańców. Jest miastem na prawach powiatu (tzw. powiat grodzki) oraz siedzibą władz powiatu krośnieńskiego (tzw. powiatu ziemskiego).  Dzięki przygranicznemu położeniu stwarza możliwości nawiązywania kontaktów gospodarczych ze Słowacją. To ważny, dynamicznie rozwijający się ośrodek przemysłowy i usługowy, który jest światowym zagłębiem produkcji wyrobów ze szkła. Do innych branż przemysłu o wysokim potencjale rozwojowym należą: lotnictwo, motoryzacja, meblarstwo, przetwórstwo tworzyw sztucznych oraz produkcja urządzeń do wydobycia nafty i gazu.

 

 

 

 wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk