Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Na smoka!
Przybywajcie zacni rycerze i piękne księżniczki! Po wielu latach spokojnego życia na zamku stała się rzecz straszna. Obudziła się Smoczyca… W pobliskich jaskiniach i dołach składa swoje jaja, z których wylęgają się smocze dzieci rosnące w siłę. Jeśli chcecie pomóc uniknąć zguby, przybywajcie do Warowni w Inwałdzie…

6-7 września Warownia Inwałd stanie się miejscem stacjonowania obozu rycerskiego. To XV wieczne widowisko plenerowe – inscenizacja historyczna – II Oblężenie Warowni Inwałd – Turniej Rycerski o Smocze Jajo.

Istotnym elementem imprezy będzie Rodzinna Gra Terenowa o Smocze Jajo. Rodziny na podstawie mapki będą szukać wyznaczonych miejsc na Warowni by przejść odpowiednie próby – np. młynek rycerski czy zadanie czarownicy Magdaleny. Najgodniejsze drużyny zostaną wybrane do wieczornej bitwy ze smokiem. Turyści będą mogli obserwować pokazy turnieju łuczniczego, rycerskiego na miecz i tarcze, wziąć udział w nauce tańca średniowiecznego, przymierzyć stroje, zbroje, zwiedzić obóz rycerski, wysłuchać opowieści o średniowiecznym życiu.

Na sobotni wieczór zaplanowano niezwykłe widowisko – Bitwę ze smokiem. Widowisko walki, światła i ognia. Efektowne zakończenie pierwszego dnia zmagań z historią.

 

Osoby chętne do udziału w imprezie mogą zaoszczędzić – do dnia 4 września 2014r. można zakupić rodzinny bilet wstępu online w promocyjnej cenie z 20% rabatem (http://warowniainwald.com/91-kup-bilet-on-line). Cena ta zawiera jednodniowy udział w imprezie historycznej odbywającej się za wrotami Warowni. To także korzystanie ze wszystkich atrakcji oferowanych w Warowni – osada średniowieczna, park ruchomych smoków, zbrojownia z pokazem multimedialnym światło-dźwięk,  strzelanie z łuku, średniowieczny bilard i kręgle.

 

www.warowniainwald.com/turniej/


 wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk