Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Nagrodzą "dziesięciominutowców"
3 marca w sopockim Sfinksie odbędzie się rozstrzygnięcie drugiej edycji internetowego festiwalu filmów dokumentalnych dla aktywnych – 10 minut festiwal.


Dowiemy się kto wygra w dwóch konkursowych kategoriach: wydarzenie, gdzie jury i publiczność nagrodzi najbardziej niezwykłą przygodę lub aktywność oraz film, gdzie o zwycięstwie zdecydują poszczególne elementy składające się na wartość artystyczną nadesłanego obrazu:  scenariusz, zdjęcia, montaż. W czasie finału organizatorzy ogłoszą także, które z filmów zdobyły nagrody internautów.


Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2011 roku. Konkurs polega na nadesłaniu maksymalnie 10-minutowego filmu dokumentującego podróż, przygodę, pasję, ruch. Filmy mogą zgłaszać zarówno profesjonaliści, jaki i amatorzy. Obrazy publikowane są na stronie festiwalu i tam też oceniane przez internautów. Z kolei o tym, który film wygra w kategoriach film i wydarzenie, decyduje profesjonalne jury powołane przez organizatorów. Ponadto publiczność zgromadzona na finale imprezy przyznaje swoją nagrodę.

 

 

więcej na: www.10minutfestiwal.plwstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk