Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Niewidomi na tandemach
Fundacja „Niewidomi Na Tandemach” zaprasza do udziału w jednym z 3 rajdów rowerowych organizowanych w ramach projektu „Odkrywamy 60 Pomników Historii Polski. Integracja społeczna osób zagrożonych wykluczeniem w dostępie do kultury III edycja.” Podczas wypraw osoby z dysfunkcją wzroku wraz z pilotami mają możliwość zarówno poznawania siebie wzajemnie, dzielenia się niezwykłymi przeżyciami z odbytych dotąd eskapad rowerowych, ale także zwiedzania i podziwiania polskiej kultury i przyrody.
Choć projekt jest skierowany głównie do osób niewidomych, na tylne siodełka organizatorzy zapraszają także pasjonatów jazdy na rowerze, którzy z powodu innych dysfunkcji nie są w stanie samodzielnie jeździć. Terminy rajdów:
Rajd Wielkopolski, termin: 19-24 czerwca 2017 r. Ostateczny termin rekrutacji to: 10 czerwca 2017 r.
Rajd Warmia i Mazury, termin: 06-11 sierpnia 2017 r. Ostateczny termin rekrutacji to: 01 lipca 2017 r.
Rajd Zachodniopomorski, termin: 10-15 września 2017 r. Ostateczny termin rekrutacji to: 01 sierpnia 2017 r.
Spośród 60 pomników historii podczas naszych będziecie można zwiedzić piękną Katedrę Pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Wojciecha W Gnieźnie, Zespół Zamkowo-Parkowy wraz z kościołem parafialnym - nekropolią właścicieli w Kórniku. Podczas wędrówek po Warmii i Mazurach uczestnicy pojadą na pole bitwy pod Grunwaldem lub nad Kanał Elbląski (1844-1881), zaś wybierając się z wizytą na ziemie województwa zachodniopomorskiego zobaczą miejsce założenia dawnego klasztoru cystersów, późniejszej letniej rezydencji Książąt Pomorskich w Kołbaczu.

W każdym rajdzie może wziąć udział 16 tandemów – fundacja zapewnia tylko 10. Pozostali uczestnicy muszą zgłosić się z własnymi. Osoby z dysfunkcją wzroku nie mają obowiązku samodzielnie poszukiwać pilota tandemu, by wziąć udział w wyprawie.

Opis trasy oraz link do formularza zgłoszeniowego:
http://niewidominatandemach.pl/wydarzenie/rajd-rowerowy-wielkopolska-kujawsko-pomorskie/?instance_id=3wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk