Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Niezwykłe miejsca noclegowe
Wzrost liczby portali, które oferują wynajem prywatnych pokoi oraz mieszkań (jak np. Wimdu), to reakcja na stopniowe odchodzenie turystów od tradycyjnych sposobów zakwaterowania. Co prawda, couchsurfing, znany jest od wielu lat, ale grupą dominującą, która decyduje się na nocowanie u obcej osoby, są jedynie osoby bardzo młode. Z kole portale noclegowe zdobyły zaufanie nie tylko 20-latków, ale również biznesmenów, rodzin z dziećmi, a nawet osób starszych. Dzięki tej opcji możemy zaoszczędzić na naszej podroży, a na dodatek wynająć swoje mieszkanie podczas swojej nieobecności. Mieszkania, całe apartamenty czy oddzielne pokoje znajdziemy dzięki tego typu portalom w każdym zakątku świata. Na dodatek można znaleźć niesamowite miejsca do spania, o których nam się nie śniło. Oto kilka sposobów na kreatywne i tanie podróżowanie!


Pewien londyński taksówkarz któregoś dnia postanowił zamienić swoje auto w… sypialnię, w której może przenocować swoich gości. Taksówkę wyposażył w dmuchany materac, pościel, lampkę nocna, radio, iPada oraz w lodówkę. Pan Weekes zadbał o wszystkie detale tej wyjątkowej noclegowni, a pluszowy miś w jego samochodzie do tej pory robi wielką karierę.


Ciekawą opcją jest z pewnością nocleg w kapsule, tak bardzo popularnej metodzie noclegowej w kraju kwitnącej wiśni. Metoda ta z pewnością nie nadaje się dla osób, które cierpią na klaustrofobię. Nazwa kapsuła z pewnością nie jest przypadkowa. Wymiary takiej sypialni to metr szerokości, metr wysokości oraz około 2 metry długości. Całą powierzchnię zajmuje materac, telewizor oraz niewielka ilość mini-półeczek. W pobliżu kapsuł znajdują się łaźnie z wanną oraz jacuzzi.


Niezwykłym miejscem noclegowym, które pokochają wszystkie dzieci oraz… miłośnicy psów, jest motel w kształcie psa rasy Beagle. Motel znajduje się w Stanach Zjednoczonych, w stanie Idaho. W tym samym czasie w obiekcie tym mogą nocować jedynie cztery osoby. Obiekt został stworzony przez parę rzeźbiarzy, którzy zajmują się rzeźbą psich figurek. Taką unikatową pamiątkę można nabyć podczas noclegu w „psim” motelu.

 

Na wyjątkowe noclegi mogą skusić się również osoby, które cenią komfort oraz wygodę. Wiatrak, bo właśnie o tym niezwykłym miejscu mówimy, znajduje się na chętnie odwiedzanej przez polskich turystów Krecie. Wiatrak usytuowany jest w przepięknej miejscowości na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy - Drapanias. W tym miejscu odnajdziemy wszystkie udogodnienia. Apartamenty w środku wyposażone są w telewizory, klimatyzację a nawet prywatną kuchnię z widokiem prosto na morze. Spragnieni wrażeń goście mogą wynająć motorówkę, którą mogą wyruszyć w tajemnicze i bezludne miejsca tej pięknej, greckiej wyspy.wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk