Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Opole wyrusza dookoła świata




Opolski Festiwal Podróżniczy odbędzie się w dniach 29 lutego – 6 marca br. Towarzyszyć mu będzie akcja „Opole dla Nepalu”. Organizatorzy zachęcają do pomocy ofiarom trzęsienia ziemi, które w zeszłym roku zrujnowało ten jeden z najbiedniejszych krajów świata. Festiwal wesprze odbudowę dwóch wiosek: Haku i Dumre, a także budowę „Małej Polski w Nepalu”, o której opowie Sławomir Matczak, współtwórca projektu.
W kolejne dni prelegenci zabiorą gości w drogę przez wszystkie kontynenty. Podróżnicy opowiedzą o Tadżykistanie i Uzbekistanie, o stepach Mongolii i dalekiej Japonii. Na wyprawę „Przez dziki Wschód” zabierze uczestników Tomasz Grzywaczewski. Prof. Anna Barska przedstawi sytuację kobiet w krajach Maghrebu. Sławomir Malinowski pokaże swój film o najważniejszej obecnie misji archeologicznej, poszukującej w Egipcie nieodkrytego grobowca Amenchotepa I. Opowie on także o Arkadym Fiedlerze. O tym, że podróż jest lekcją życia, przekonają Małgorzata i Mariusz Kaniowie, autorzy bloga Habli Babli. Podróż może też uzależnić, o czym opowie Krzysztof Wróblewski, odkrywający świat na motocyklu. Ponadto na festiwalu usłyszeć będzie można o Seszelach, Australii, Islandii, Albanii i Dolnym Śląsku, o podróży autostopem do Dubaju oraz wędrówce przez Andy z pewnym sympatycznym osłem. Miejski szyk i temperament Buenos Aires przybliży prof. Janusz Słodczyk. Piotr Horzela opowie, jak spędził najdłuższą zimę życia w Antarktyce.
Zwiedzić będzie można też Opole, tyle że z przełomu XIX i XX wieku, a przewodnikiem po nim będzie dr Maciej Borkowski. Podczas festiwalu obędą się również warsztaty taniego podróżowania, pierwszej pomocy w podróży, quiz podróżniczy, wystawy i konkursy. Główną sceną festiwalowych prezentacji jest Studenckie Centrum Kultury.
www.facebook.com/ofpopole



wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk