Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Pierwsze zdjęcia foczego malucha
Są już pierwsze zdjęcia foki szarej, która przyjdzie na świat w lutym lub w marcu – informuje organizacja WWF Polska, która w ramach projektu „Ssaki bałtyckie” zakupiła sprzęt USG, wykorzystywany przez Stację Morską w Helu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, po przejściu odpowiedniego treningu przygotowującego do życia w naturze, foka zostanie wypuszczona do Bałtyku.

Szczęśliwą mamą jest foka Ewa. Płeć malca nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że otrzyma imię na literę „Ł”. Będzie to kolejny potomek Ewy i Bubasa.

Specjalistyczny sprzęt USG zakupiony w ramach projektu prowadzonego przez WWF Polska pomaga w opiece nad fokami, które żyją w helskim fokarium, i tymi, które trafiają do „foczego szpitalika” na rehabilitację – mówi Anna Dębicka z WWF Polska. – Po raz kolejny pracownicy Stacji Morskiej mogą z niego skorzystać, żeby sprawdzić stan zdrowia płodu i matki.

Po narodzinach foka będzie uczona życia w naturze, a następnie zostanie wypuszczona do Bałtyku. Otrzyma też specjalny nadajnik, który pozwoli śledzić jej losy po rozpoczęciu samodzielnego życia. Wraz z nią, do Bałtyku może wrócić, jak w poprzednich latach, kilka dzikich fok, które były leczone w fokarium.


 wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk