Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Połączenia lotnicze z polskich miast w sezonie zimowym 2014-15
Wraz ze zmianą czasu letniego na zimowy zmienił się jak zawsze rozkład lotów linii lotniczych. W związku z tym na polskiej mapie połączeń lotniczych nastąpiło kilka istotnych zmian. Nowy rozkład lotów zaczął obowiązywać w tym roku w nocy z soboty 25 października na niedzielę 26 października.
"Na zimę zostaje zawieszonych wiele rejsów sezonowych - głównie kierunków typowo wakacyjnych, ale pojawi się też kilka nowych, bardzo ciekawych połączeń. Aż dwa lotniska zyskają regularne bezpośrednie loty na Wyspy Kanaryjskie. Norwegian zainauguruje loty na Teneryfę i Gran Canarię z Lotniska Chopina, zaś Ryanair poleci z Warszawy Modlin na Teneryfę, Gran Canarię i Fuerteventurę. Ważnym wydarzeniem, które będzie miało wpływ na zimową siatkę lotów z Portu Lotniczego Warszawa Modlin, jest uruchomienie na tym lotnisku bazy operacyjnej. Dzięki temu oprócz lotów na Wyspy Kanaryjskie podróżni będą mieli do dyspozycji połączenie do Madrytu oraz więcej rejsów na trasach krajowych."  - komentuje Anna Pustizzi z Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.pl
Swoją siatkę połączeń rozwija  linia lotnicza Eurolot. Już 26 października przewoźnik rozpoczął regularne loty do Stuttgartu i Dusseldorfu w Niemczech oraz do Zagrzebia w Chorwacji i Kiszyniowa w Mołdawii z Lotniska Chopina, a od 27 października uruchomi również krajowe rejsy na trasie Warszawa-Lublin. „Także Wizz Air, pomimo redukcji sezonowych lotów wakacyjnych ma do zaoferowania nowe połączenia, jak np. z Gdańska do Groningen  w północnej Holandii, do Glasgow z Poznania i Katowic, do Maastricht z Katowic czy ze Szczecina do Londynu. Węgierski przewoźnik nie zapomina także o kierunkach typowo narciarskich. Zimą podróżni będą mogli skorzystać z lotów do Werony, Turynu, Grenoble czy Mediolanu Bergamo.” - dodaje Pustizzi.


Pełen raport na stronie: www.tanie-loty.com.pl/pdf/raport-sezon-zimowy-2014-15.pdfwstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk