Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Razem przeciw niewolnictwu
30 lipca przypada trzeci światowy dzień walki z handlem ludźmi. Inicjatywa ta, ustanowiona przez ONZ, ma zwrócić szczególną uwagę na globalny proceder handlowania żywym towarem. Tegoroczny Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi zbiega się m.in. z kampanią Zbuduj FreeDOM prowadzoną przez Fundację Razem dla Afryki i organizację HAART Kenya. Celem jest pozyskanie funduszy na budowę schroniska dla ofiar handlu ludźmi w Kenii. Kampania zyskała m.in. słowa poparcia papieża Franciszka, ludzi kultury, sztuki, dziennikarzy, podróżników. – Choć niewolnictwo jest dziś zakazane przez prawo międzynarodowe jak i systemy prawne każdego kraju na świecie, ofiarami handlu ludźmi pada od kilku do kilkunastu milionów ofiar rocznie – zwraca uwagę Radosław Malinowski, założyciel HAART Kenya.

Wg opublikowanego 31 maja raportu o stanie niewolnictwa (Global Slavery Index) współcześnie problem dotyka nawet do 45 mln osób. Najczęściej ofiarami są kobiety i dzieci – które stanowią 80 proc. ogólnej liczby współczesnych niewolników.

Organizacja HAART Kenya, która poprowadzi schronisko ma na swoim koncie pomoc niemal 300 ofiarom handlu ludźmi w samej Kenii oraz przeszkolenie ponad 30 000 osób szczególnie narażonych na bycie sprzedanymi.
– Schronisko dla ofiar handlu ludźmi będzie skutecznym dopełnieniem rehabilitacji, jakiej wymagają ofiary. Będzie to pierwsze tego typu schronisko dla ofiar w Kenii – zwraca uwagę Malinowski. W związku z przypadającym 30 lipca Światowym Dniem Walki z Handlem Ludźmi Fundacja Razem dla Afryki i organizacja HAART Kenya zachęcają do włączenia się w kampanię i wsparcia w zbiórce funduszy na budowę schroniska.


www.zbudujfreedom.pl

www.razemdlaafryki.org/zbuduj-freedom/

www.facebook.com/ZBUDUJFreeDOM/

www.twitter.com/RazemdlaAfrykiwstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk