Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

ROZDAJEMY KSIĄŻKI NASZYM CZYTELNIKOM
„Dobra krew. W krainie reniferów, bogów i ludzi” to osobista relacja z wyprawy „na koniec ziemi”. W podróż na Jamał wybrała się Magdalena Skopek, doktor fizyki, pasjonatka fotografii. Dotarła tam do Nieńców – oddalonego od cywilizacji, koczowniczego ludu trudniącego się polowaniem i hodowlą reniferów. Otrzymała nienieckie imię Mjagnie i przez dwa miesiące żyła i przemieszczała się z rodziną Akatteto. Powoziła zaprzęgiem reniferów, wyprawiała skóry, robiła nici ze ścięgien, jadła surowe mięso, spała w czumie, gotowała i odwiedzała święte miejsca. Jej życie w północnosyberyjskiej tundrze okazało się surową i fascynującą przygodą, z której przywiozła debiutancką książkę i zdjęcia – obrazy zupełnie nieznanego świata i ludzi żyjących w zgodzie z rytmem przyrody.
Magdalena Skopek od kilku lat odkrywa miejsca i ludy, o których niewielu w ogóle słyszało. Za odbycie samotnej wyprawy do Nieńców na syberyjski półwysep Jamał otrzymała prestiżową nagrodę KOLOS 2010 w kategorii podróże podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Swoją wyprawę opisała też na łamach miesięcznika Poznaj Świat.

Dla naszych Czytelników mamy trzy egzemplarze książki Magdaleny Skopek „Dobra krew. W krainie reniferów, bogów i ludzi” Wydawnictwa PWN. Aby otrzymać książkę, wystarczy odpowiedzieć na pytanie, na której stronie w październikowym numerze miesięcznika Poznaj Świat znajduje się jej recenzja. Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres: redakcja@poznaj-swiat.pl w tytule wpisując "Dobra krew".
 


 wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk