Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Spotkanie autorką powieści "Jaśminowa Rewolucja"
Tunezyjski Urząd ds. Turystyki oraz Sklep Podróżnika zapraszają na spotkanie autorskie z Sonią Hadj Said, autorką powieści „Jaśminowa Rewolucja”. Spotkanie odbędzie się w Sklepie Podróżnika, w Warszawie, przy ul. Kaliskiej 8/10 15 września 2015, o godz. 19.00. Wstęp wolny.

W książce "Jaśminowa rewolucja" młodej polskiej autorki Sonii Hadj Said bohaterką jest studentka z Wrocławia. Jasmin żyje w kokonie bezpieczeństwa i dobrobytu i nie planuje bynajmniej wybierać się do kraju swojego tunezyjskiego ojca, nie czuje takiej potrzeby. Tunezja nie jawi jej się zresztą jako cel interesującej podróży. Okoliczności jednak sprawiają, że musi zmienić plan i wyjeżdża do tego egzotycznego dla niej miejsca, gdzie będzie musiała się skonfrontować nie tylko ze swoją nowo odkrywaną rodziną, dawno niewidzianym ojcem czy odmienną kulturą, ale przede wszystkim ze swoim wyobrażeniem o Tunezji, swoimi uprzedzeniami oraz uczuciami, które się w niej bezwolnie rodzą.

Powieść Sonii Hadj Said to książka, która pozwala nie tylko poznać lepiej Tunezję czy Tunezyjczyków w przededniu arabskiej wiosny, ale także każe przyjrzeć się samemu sobie w momencie, gdy wnikamy w nowy, równoległy kulturowo świat.

Podczas spotkania można będzie spróbować tunezyjskich przysmaków oraz aromatycznej miętowej herbaty - tradycyjnego napoju z tego kraju Maghrebu. Na uczestników wydarzenia czekają też konkursy oraz prezenty niespodzianki. Spotkanie wokół książki „Jaśminowa rewolucja” poprowadzi Agnieszka Rodowicz, podróżniczka, dziennikarka i fotografka.wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk