Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Ssangyong kusi nowym modelem
SIV-2 (Smart Interface Vehicle) to średniej wielkości SUV klasy wyższej. Ten model rozwija koncepcję projektową określaną mianem „Dynamic Motion” (dynamiczny ruch). Oparty na temacie projektowym znanym jako „Robust, Specialty, Premium” (krzepki, wyspecjalizowany, najlepszy) ma  w zamierzeniu twórców realizować emocjonalne zjednoczenie między kierowcą a samochodem, a w przyszłości stać się strategicznym modelem marki.

 

Zwiewna, opływowa sylwetka zachowuje harmonię przez całą długość samochodu. Silne linie boczne biegną przez całą długość pojazdu, a ostre wymodelowanie tylnych nadkoli tworzy wyraźny kontrast do tych linii i przydaje pojazdowi charakteru. Z przodu samochodu projekt na wzór rozwiniętych  ptasich skrzydeł integruje niski, szeroki grill z przednimi reflektorami. Szeroki słupek C oddzielony został od miękkiej linii dachu listwą „szklarniową”, sugerującą sportowy charakter wozu.

 

Materiały i kolorystyka zaczerpnięte zostały z bogatych wnętrz mieszkalnych, a zawierają m.in. drewnopodobną podłogę przywodzącą na myśl luksusowy jacht, miękkie powierzchnie i wszechogarniające uczucie odświeżającej przestrzeni. Poczucie luksusu wzmocnione jest przez zastosowanie w wykończeniu sufitu i słupków alcantary, najlepszego włoskiego zamszu, zaś subtelne oświetlenie akcentuje wyszukane drewno, stal i tapicerkę.

 

SIV-2 jest samochodem hybrydowym typu mild, napędzanym 1,5-litrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem współpracującym z silnikiem elektrycznym o mocy 10 kW oraz akumulatorem litowo-jonowym 500 Wh. Zestaw ten tworzy system hybrydowy typu mild napędzany prądem 48 V, który zapewnia cichą i wydajną jazdę przy obniżonym poziomie emisji CO2 i zupełny brak hałasu w czasie korzystania z biegu jałowego i przy niskich prędkościach.

 

Więcej na stronie: www.ssangyong.pl

 

 wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk