Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

SUDETY dla aktywnych
Do księgarń trafiła właśnie książka "Sudety dla aktywnych". To opowieść o tym o czym były i są Sudety, a jednocześnie przewodnik po bogactwie kultury i natury południowo-zachodniej Polski.
Autor przybliża czytelnikom wiedzę o wielu formach aktywności dostępnych w regionie. Znajdziemy tu opisy urokliwych miasteczek, wsi, zamków, pałacyków. Nie zabrakło informacji o muzeach, skansenach, schroniskach oraz najciekawszych szlakach pieszych. Wielbiciele intenywnego wypoczynku  znajdą praktyczne informacje o najlepszych trasach narciarskich, miejscach do wspinaczki czy wyczynowej jazdy rowerem oraz praktyczne porady i informacje osobiście sprawdzone przez autora Roberta Szewczyka.

Sudety to fascynująca kraina skalnych labiryntów, stożków wulkanicznych, głębokich kotłów polodowcowych, mrocznych jaskiń i minerałów. To również region o bogatej historii, której świadectwem są zamki piastowskie (m.in. Chojnik, Bolków), fortyfikacje i podziemne obiekty militarne Gór Sowich, schroniska górskie oraz wspaniałe obiekty sakralne (m.in. w Wambierzycach, Bardzie, Krzeszowie) i uzdrowiskowe (m.in. w Kudowie-Zdroju, Lądku-Zdroju).
 
Sudety to góry możliwości...wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk