Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Wakacje Morskie Gdyni
9 lipca rozpoczął się cykl bezpłatnych, miejskich spacerów tematycznych z przewodnikiem, których główną osią narracji, przebiegu tras oraz wybranych atrakcji, przygotowanych niespodzianek jest szlak­ Legenda Morska Gdyni. Gdynia należy do najbardziej morskich miast tak w skali Polski, jak i Europy. W krótkim czasie w okresie międzywojennym powstał ośrodek morski, który odważnie i skutecznie konkurował z uznanymi, mającymi wieloletnie tradycje, miastami portowymi na świecie. Legenda Morska Gdyni to projekt, który ma przypominać historię, ale także prezentować współczesną ofertę w zakresie edukacji, rekreacji oraz turystyki morskiej. Gdynia, oprócz niepowtarzalnej historii, legendy polskich transatlantyków, słynnych kapitanów i ludzi morza, tradycji floty handlowej i rybackiej to także dziesiątki możliwości spędzania czasu na styku z morzem oraz czerpania niezliczonych morskich inspiracji.

Propozycje spacerów są skierowane zarówno do turystów, jak i do mieszkańców Gdyni, w tym szczególnie rodzin z dziećmi. Terminy zaplanowanych spacerów Wakacje Morskie Gdyni: 16, 23, 30 lipca oraz 6, 13, 20, 27 sierpnia, start godzina 11:00, Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30 (zbiórka przed wejściem).
Spacery poprowadzą certyfikowani przewodnicy PTTK o. Morski Gdyni, wspierani przez pasjonatów i ekspertów.

Każdy spacer to inne, niepowtarzalne opowieści o różnych, wybranych wątkach Legendy Morskiej Gdyni (Legenda Polskich Transatlantyków, Legendarne Postacie, Legenda Budowy Portu i Miasta, Legendarne Statki i Okręty).wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk