Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Włóczykij
11 dni festiwalu, co najmniej 100 prelegentów i ponad 100 wydarzeń. Tak w największym skrócie będzie wyglądać 11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij, który odbędzie się w Gryfinie od 23 lutego do 5 marca.

Zaprezentują się m.in.: znakomity dziennikarz, korespondent wojenny Andrzej Meller; Rafał Grzenia, reporter w wojennej Syrii, autor książki „Sura”; Grzegorz Ozimiński i Maciej Stromczyński, którzy najprawdopodobniej jako pierwsi Polacy pokonali Pacific Crest Trail, 4265-kilometrowy pieszy szlak w USA; Marcin Lewandowski i Szymon Stryczula-Maślak, którzy zjechali na nartach skiturowych z Muztagh Ata (6500 m n.p.m.); Jakub Czajkowski, który konno przejechał Mongolię i Kirgistan; Łukasz Pyfel, Łukasz Staniszewski i Emil Zieleniewicz, którzy przejechali rowerami z Junnanu do Syczuanu przez Góry Sinotybetańskie; Anita Demianowicz, która przejechała rowerem dookoła Polski.
Nie zabraknie koncertów (m.in. Czesław Śpiewa Solo Act i Dubska), degustacji potraw, wycieczek krajoznawczych (autobusy będą wyjeżdżać czterokrotnie w kierunku Kamienia Pomorskiego, Nowego Tomyśla, Szczecina oraz Berlina), pokazów filmów, warsztatów dla dzieci i młodzieży, ekstremalnego rajdu na orientację (dystanse 25 km i 50 km) czy Balu Włóczykija w konwencji kosmicznej.

www.wloczykij.comwstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk