Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Wspomnienia komandosa
Na ten rok wydawnictwo Bellona zapowiada wydanie cyklu pięciu książek opowiadających o różnych misjach zagranicznych. Ich autorem jest Naval, który czternaście lat służył w zespole bojowym GROM-u. Zanim rozpoczął współpracę w batalionie sił specjalnych, był dekarzem, ślusarzem, spawaczem, kelnerem, a nawet drobnym przemytnikiem. Nabyte w cywilu umiejętności pozwoliły mu przejść selekcję i kurs podstawowy, a potem stać się zawodowym żołnierzem.
Naval połowę swojej służby spędził na misjach zagranicznych. Był wielokrotnie odznaczany orderami za wybitne męstwo połączone z narażeniem życia. W 2012 r. usłyszeli o nim wszyscy, gdy do sklepów trafiła gra komputerowa Medal of Honor. Warfighter Naval był dla jej twórców jednym z dwóch pierwowzorów postaci GROM-owca, w którą może wcielić się gracz. Dziś wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem instytucje charytatywne i pozarządowe, działa społecznie, jest wolontariuszem Muzeum Powstania Warszawskiego.
Pierwsza z książek – „Przetrwać Belize” jest dostępna w księgarniach, druga – „Ostatnich gryzą psy” ukaże się w najbliższych dniach.wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk