Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Zagrajmy pod Baobabem
We wrześniu odbędą się dwa ostatnie wydarzenia wpisane w program tegorocznych Muzycznych spotkań na Francuskiej. Ogródek senegalskiej kawiarni Cafe Baobab wypełnią tym razem etniczne dźwięki z Senegalu i Gambii oraz brazylijska samba batucada.


6 września, 17:00 – SENEGAMBIA COLLECTIF

Kolektyw muzyków z Senegalu i Gambii, którzy poznali się właśnie w Café Baobab na Francuskiej: Pako Sarr (gitara, śpiew), Buba Kuyateh (kora, śpiew), Goo Ba (gitara, śpiew), Mamadou Diouf (djembe, śpiew), Mohamed M'bow (djembe, śpiew).
Zagrają utwory inspirowane tradycyjną muzyką Afryki Zachodniej oraz nowoczesnymi brzmieniami.


20 września, 17:00 – RITMODELIA

Ritmodelia czerpie muzyczne inspiracje z brazylijskiej samby ulicznej – jej rytmu, żywiołowości i siły wyrazu, a także etnicznych rytmów Afryki i Karaibów.
Zespół gra na brazylijskich bębnach, surdo, werblach caixas, repinique, chocalho, dzwonkach agogo i innych instrumentach perkusyjnych, które zostały wymyślone do grania w marszu na paradach.


Wstęp wolny.

Ponadto, w ostatnią sobotę sierpnia, na Francuskiej zabrzmią rytmy capoeiry:

30 sierpnia: GRUPO DE CAPOEIRA ANGOLA ZIMBA
Capoeira to afro-brazylijska forma tańca i sztuki walki, w której ważny jest rytm, muzyka, śpiew, ruch, ekspresja artystyczna. Capoiera Angola podkreśla silne związki capoeiry z rytualnymi tańcami wojowników z rejonów dzisiejszej Angoli.

 

 

Ogródek Café Baobab
ul. Francuska 31, Warszawa

 


www.baobab-spotkania.pl
 wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk