Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Zapraszamy na spotkanie z Janem Faściszewskim w Gdańsku
W czwartek 30 lipca o godz. 18.30 zapraszamy do kawiarenki podróżniczej "Południk 18" (w Gdańsku przy ul. Garncarskiej) na spotkanie z Janem Faściszewskim, który opowie o podróży przez lody Bajkału. Patronat nad tą wyprawą sprawował miesięcznik Poznaj Świat.
Jan Faściszewski wraz z Przemkiem Szaparem podczas tegorocznej zimy w ciągu dwudziestu dni, wędrując 700 km z północy na południe, przemierzył lodową pustynię najgłębszego jeziora świata - Bajkału. Maszerując w rytmie trzaskającego lodu podziwiał majestat Syberyjskiego Morza, otoczonego pięknymi wysokimi górami. Na pytanie, czy warto było, odpowiada: "Warto było zmagać się z wiatrem, pokonywać torosy, chodzić po pękającym lodzie. Po to, żeby zbliżyć się do natury, wsłuchać w jej chłodny rytm, trochę się wyciszyć i cieszyć się z każdego napotkanego widoku. A tam nad Bajkałem każdy jest piękny."
Jan Faściszewski to trójmiejski podróżnik, geograf, uczestnik i współorganizator wielu zimowych wypraw. Z zamiłowania podróżnik, kajakarz, rowerzysta (m.in. w 2011 roku odbył samotną wyprawę rowerową dookoła Morza Bałtyckiego)wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk