Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Zwycięzca konkursu "Sól na świecie w fotografii"
Z radością pragniemy poinformować o wynikach konkursu fotograficznego „Sól na świecie w fotografii” zorganizowanego przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Główną laureatką została Agnieszka Meissner, która wysłała na konkurs jedno ze zdjęć zaprezentowanych w  fotoreportażu ”Moje słone życie” opublikowanym na łamach miesięcznika Poznaj Świat w lutym 2013 roku.
Zdjęcie zostało wykonane na terenie południowej Etiopii, w pobliżu miasta Yabello. Członkowie ludu Borena od wieków trudnią się wydobywaniem soli z dna kraterowego jeziora słonego El Sod, które jest źródłem dochodu dla wielu okolicznych rodzin. Mężczyźni w warunkach zagrażających zdrowiu i życiu wydobywają z dna jeziora sól ukrytą w szlamowatej brei. Wielu z nich nurkuje nago i bez właściwego sprzętu przez kilka godzin dziennie. Zarabiają głodowe stawki. 
Zdjęcie, które zostało docenione przez jury i zajęło pierwsze miejsce w konkursie, zostało wykonane podczas drugiej podróży autorki do Etiopii w styczniu 2012 roku. Sfotografowany mężczyzna prezentuje dużą grudę soli, która udało mu się wydobyć z dna jeziora.wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk