Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Życie jest piękne
Wydawnictwo Pascal przyzwyczaiło nas do popularnych serii przewodników książkowych o różnych krajach świata. Ale Pascal wydaje również beletrystykę pisaną przez podróżników. Polecamy dwie z ostatnio wydanych książek.
Michał Maj, bloger, podróżnik i marzyciel, kilka lat temu stworzył listę marzeń, którą skutecznie realizuje. Większą część listy stanowią podróże, opisywane później na blogu „Życie jest piękne”. Autor podpowiada tam, jak prowadzić ciekawe życie, oraz pokazuje, że podróżowanie można bez przeszkód łączyć z pracą. Na co dzień mieszka w Krakowie, o ile akurat nie odbywa kolejnej podróży życia. Właśnie napisał książkę, w której opisuje swoje pasje.
Druga książka to subiektywny przewodnik po Australii – przybliża ciekawe miejsca, nieznaną historię i pokręconą codzienność. Julia Raczko, autorka bloga „Where is Juli”, opowiada w niej o życiu na antypodach, o podróżach i tęsknocie za domem. W trakcie całorocznej wyprawy wokół globu spotkała Sama i… zakochała się. Miłość do polskiego emigranta spowodowała, że Julia zmieniła warszawski Milanówek na Brisbane. Po przeprowadzce musi poradzić sobie z nową australijską rzeczywistością: filozofią no worries, uzależnieniem od kawy, wszędobylskimi gadami i nieznanymi zwyczajami tuziemców.wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk