Darmowe archiwum / Białoruś

Jeśli interesuje Cię publikacja z wybranego zakątka świata, którą już zamieszczaliśmy na naszych łamach, wybierz pierwszą literę poszukiwanego kraju lub wskaż kontynent, na którym znajduje się ten kraj.


a b c d e f g h i j k l ł m n o p r s t u v w z
 • Europa Białoruś
  Paweł Kaliński
  Zdjęcia: Paweł Kaliński

  Krótka wycieczka za szlaban

  Jazda „Przemytnikiem” z Kuźnicy to jeden z najłatwiejszych sposobów dotarcia na Białoruś. Gdy więc dostaniemy wizę, bez której nie ma co marzyć o podróży za wschodnią granicę, trzeba po prostu wsiąść do pociągu i jechać. Podróż do Grodna trwa około godziny.
  Kiedyś było codzienne połączenie Warszawa – Grodno, ale to już tylko wspomnienie. Potem z Kuźnicy kursowały dziennie cztery pociągi – dziś pozostały tylko dwa. Trudno więc zaplanować podróż z odleglejszego miasta. Ale z kilkoma przesiadkami i dłuższym czekaniem na dworcach można tam jakoś dotrzeć.

 • Europa Białoruś
  Wilhelm Karud
  Zdjęcia: Wilhelm Karud Zdjęcia: shutterstock

  Nad Niemnem

  Odwiedziny turystów w przygranicznej części Grodzieńszczyzny nasiliły się rok temu. Dekretem prezydenta Białorusi wprowadzono ruch bezwizowy dla obywateli państw Unii Europejskiej. Bez uciążliwych formalności i opłat można...

 • Europa Białoruś
  Raman Abramchuk

  Czerwona Atlantyda

  Czy są w Mińsku miejsca nastrojowe, z klimatem? Czy są ulice przenoszące w inną epokę? Czy są „wyspy” zdolne oderwać od codziennego pośpiechu i niby wehikuł czasu postawić człowieka przed obliczem historii? Niestety, mało...

Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk