Darmowe archiwum / Macedonia Północna

Jeśli interesuje Cię publikacja z wybranego zakątka świata, którą już zamieszczaliśmy na naszych łamach, wybierz pierwszą literę poszukiwanego kraju lub wskaż kontynent, na którym znajduje się ten kraj.


a b c d e f g h i j k l ł m n o p r s t u v w z
 • Europa Macedonia Północna
  Katarzyna Rojek
  Zdjęcia: Katarzyna Rojek Zdjęcia: Julia Michalczewska

  W starym tyglu zgodne życie

  Ten Mały kraj zachwyca różnorodnością. Przenikają się tu kultury i religie. Narodowa słowiańska duma łączy się z bałkańskim temperamentem. Wszystko odbywa się w harmonii, czyniącej Macedonię krajem otwartym i bezpiecznym dla turystów. Aby to zrozumieć, trzeba odwiedzić stolicę Skopje.

  Rozglądamy się po nowym, pachnącym jeszcze świeżą farbą lotnisku. Próbujemy rozszyfrować pisane cyrylicą drogowskazy, mijamy grupy muzułmanek w chustach na głowach. Wychodzimy na zewnątrz. Jest początek listopada i w powietrzu czuć jesienny chłód, ale słońce grzeje mocno, jest cieplej niż w Polsce. Podchodzi do nas taksówkarz i zagaduje po macedońsku. Okazuje się, że rozumiemy większość z tego, co do nas mówi.

 • Europa Macedonia Północna
  Mieczysław T. Starkowski
  Zdjęcia: Mieczysław T. Starkowski Zdjęcia: shutterstock

  Perły ochrydzkie

  W tym tyglu mieszają się różne kultury, tradycje, religie. Niemal na każdym kroku czeka tam przygoda. A do tego jest tym ciekawiej i przyjemniej, bo Macedończycy bardzo lubią nas, Polaków. Miejsce jest bez wątpienia...

 • Europa Macedonia Północna
  Renata Matusiak

  Od Ochrydy do Czarnej Dziury

  Ruiny starożytnej Grecji i Cesarstwa Rzymskiego, świątynie ze średniowiecznymi freskami, pozostałości zamków oraz fortec. Ponadto oryginalne formy wyrzeźbione przez naturę, szmaragdowe wody, ośnieżone szczyty i...

Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk