Darmowe archiwum / Łotwa

Jeśli interesuje Cię publikacja z wybranego zakątka świata, którą już zamieszczaliśmy na naszych łamach, wybierz pierwszą literę poszukiwanego kraju lub wskaż kontynent, na którym znajduje się ten kraj.


a b c d e f g h i j k l ł m n o p r s t u v w z
 • Europa Łotwa
  Janusz Czerwiński
  Zdjęcia: Janusz Czerwiński

  Rejs w pustce

  Kajakiem przez Kurlandię

  Kiedy autobus z przyczepką pełną kajaków zbliżał się do granicy Litwy i Łotwy w Meitene, ogarnęły mnie wspomnienia. Jeździłem wszak tą drogą wiele razy – zawsze pędząc ku niedalekiej już Rydze. Teraz cel był inny. Miałem się zaraz zagłębić w łotewską prowincję. Kurlandia! Tam jeszcze nie byłem...

 • Europa Łotwa
  Maciej Moskwa / Testigo Documentary
  Zdjęcia: Maciej Moskwa / Testigo Documentary

  Inflanty, kresy zapomniane

  Łotwa ciągle pozostaje dla wielu z nas nieodkryta. Chociaż tętniąca życiem Ryga przyciąga już całe rzesze turystów z Zachodu, to Polacy jeszcze nie odkryli walorów tego nadbałtyckiego kraju. Tymczasem z Inflantami łączy nas nie tylko historia.

  Do Rygi najszybciej można dostać się samolotem z Warszawy, są też połączenia autobusowe oraz ciągle rozwijana europejska sieć szlaków rowerowych EuroVelo. Nasze stolice dzieli niewiele ponad 600 kilometrów, więc nie jest to wyprawa na drugi koniec świata. Ryga to miasto ogromnej urody. Poszczęściło się łotewskiej stolicy i ominęły ją ogromne zniszczenia wojenne.

 • Europa Łotwa
  Marta Legieć
  Zdjęcia: Marta Legieć Zdjęcia: shutterstock

  Podróż po dobry nastrój

  Przejechanie jej samochodem ze wschodu na zachód zajmuje sześć godzin. Z północy na południe – znacznie krócej. I choć dystans wydaje się niewielki, spędziłam długie godziny, by...

Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk