Miesięcznik Poznaj Świat
Patronat
Projekt 100 wulkanów

Projekt 100 wulkanów

Pod patronatem

Książka jest zbiorem wiedzy o 15 wybranych wulkanach będących atrakcją trekkingową, turystyczną i wulkanologiczną. To pozycja dla miłośników gór i trekkingu, którzy chcą zdobyć jeden z nich (a może całą piętnastkę) jak również dla osób, które o wchodzeniu na wulkany nie myślą, ale interesują się geografią i turystyką.
Przewodnik składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera unikalne fragmenty dzienników z wypraw. Nie brakuje tu ciekawostek i opisów interesujących miejsc pochodzenia wulkanicznego. Druga część to poradnik, w którym autor dzieli się praktyczną wiedzą. Wyjaśnia, jak wejść na 15 najciekawszych wulkanów, jakie środki bezpieczeństwa należy zachować podczas wchodzenia na aktywne wulkany oraz jaki sprzęt jest niezbędny, by sprawnie zdobyć szczyt. Podpowiada, jak dojechać, gdzie spać i jak zdobyć potrzebne pozwolenia, a nawet gdzie można zobaczyć lawę. Dodatkowo znalazł się tu rozdział o polskich wulkanach, oraz słownik terminologii wulkanicznej.
Grzegorz Gawlik to podróżnik, alpinista, dziennikarz i fotograf, organizator wypraw i trekkingów. Odbył kilkaset podróży do około 100 państw świata, zdobył setki szczytów. Wieloletni członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Twórca portalu podróżniczego grzegorzgawlik.pl.


Wydawnictwo Bezdroża.