Miesięcznik Poznaj Świat

AKTUALNOŚCI

Szukaj w aktualnościach.

Regatta - prezentacja produktów zimowych
Regatta - prezentacja produktów zimowych

Nie możesz doczekać się powrotu na górskie ośnieżone stoki, weekendu za miastem i głębokiego oddechu śnieżnym powietrzem? My również! Nie czekaj, bądź przygotowany aby złapać jeszcze zimę za rogi a przy okazji skorzystać z ekstra obniżonych cen w sklepie Regatta (który ma w swojej ofercie odzież narciarską Dare2B).

Salomon Snowshelter Fleece Hoodie
Salomon Snowshelter Fleece Hoodie

Na rynku outdoorowym można znaleźć wiele propozycji ciepłej odzieży, różniącej się warstwami, materiałami, technologiami. Jednak komfort termiczny, jaki ubrania zapewniają w określonych warunkach, nie jest taki sam. Cieszę się, że właśnie teraz, gdy pojawiły się w mróz i śnieg, dostaliśmy do przetestowania bluzę Salomon Snowshelter Fleece Hoodie.

Drodzy przyjaciele,
Drodzy przyjaciele,

Jako najstarszy polski miesięcznik podróżniczo-geograficzny, ukazujący się nieprzerwanie od 1948 r., Poznaj Świat zawsze starał się przybliżać nawet najdalsze zakątki Ziemi. W czasach, gdy podróże były nie lada wyzwaniem, stanowił dla Czytelników okno na świat.

Patronat
Teksas to stan umysłu
Teksas to stan umysłu

Czy mieszkańcy Teksasu wszędzie chodzą z bronią? Dlaczego prawo do jej posiadania jest dla nich nadal święte? Ile grzechotników można wyciągnąć z kanalizacji teksańskiego domu? Czy można zabezpieczyć się przed tymi podstępnymi gadami? Dlaczego BBQ urosło w Teksasie niemal do rangi religii? Czy z jazdy na bykach można utrzymać rodzinę?

Patronat
Sekrety Warmii i Mazur
Sekrety Warmii i Mazur

Życie towarzyskie w Krzyżach kwitnie na przystani pana Szczupakiewicza, przy grze w kości i makao, w przydomowych gankach. Są i romanse! A jakże! „Na całych jeziorach Ty” – szepnie zarumieniona Osiecka do ucha Przybory. Podczas wczasów pracowniczych w Perle Jezior niejedna para utonie w miłosnym uścisku, zapominając o codziennych problemach.

Patronat
Równoleżnik Zero
Równoleżnik Zero

W dniach 16-18 października Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza na Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza RÓWNOLEŻNIK ZERO. To już dziewiąta odsłona festiwalu, wyjątkowa, ponieważ tym razem uczestnicy spotkają się jesienią i online. Kontynentem przewodnim tegorocznego Równoleżnika będzie Ameryka Południowa.

Patronat
Kocioł 2020
Kocioł 2020

  X Festiwal relacji z podróży Kocioł to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich pasjonatów odkrywania świata. Spotykanie odbędzie się 10 października w Złotowie (Bistro Magazyn), by powspominać i choć częściowo zaznać tego, co inni widzieli.

Patronat
Opolski Festiwal Gór
Opolski Festiwal Gór

W dniach 16-17 października, w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, odbędzie się IX edycja Opolskiego Festiwalu Gór. Organizatorzy mają nadzieję, że po raz kolejny uda się zrealizować założenia festiwalu, a jego kameralność przekuć w ważny atut. W tym roku będzie to wymagało dodatkowej energii, bo to edycja w cieniu wirusa.

Patronat
59. Harpagan
59. Harpagan

Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan to największa impreza na orientację w Polsce. Najbliższy Harpagan odbędzie się w Porzeczu (Gmina Łęczyce) w dniach 16-18 października. Będzie to zupełnie nowe miejsce, do którego zawita rajd. Wybór Porzecza jest nieprzypadkowy. Spełni ono wszystkie wymagania organizatorów i uczestników, a także będzie dostosowane do obecnej sytuacji.