Miesięcznik Poznaj Świat

AKTUALNOŚCI

Szukaj w aktualnościach.

Patronat
10. Festiwal Kultur i Podróży CIEKAWI ŚWIATA 2021
10. Festiwal Kultur i Podróży CIEKAWI ŚWIATA 2021

Najciekawsi globtroterzy, blogerzy, podróżnicy, odkrywcy w jednym miejscu, w ramach jednego festiwalu! Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na 10. Festiwal Kultur i Podróży CIEKAWI ŚWIATA 2021.

Patronat
Wiatrówka na wyspie skarbów
Wiatrówka na wyspie skarbów

Serdecznie zapraszamy na Wiatrówkę – turystyczno-rekreacyjną imprezę na orientację, która odbędzie się w sobotę 25 września br. na gdańskiej Ołowiance. Będzie to świetna okazja, by na nowo i w troszkę inny sposób odkryć tę pełną skarbów wyspę w samym centrum Gdańska. Zgłoszeni uczestnicy dostaną mapę z zaznaczonymi na niej punktami kontrolnymi (PK).

Patronat
LAMPART W POMARAŃCZACH
LAMPART W POMARAŃCZACH

Czyli sycylijskie zapiski kulinarne. O KSIĄŻCE: Wraz z autorką podróżujemy po wyspie poznając smakowite miejsca. Odwiedzamy starożytne tonnary, gdzie poławiano tuńczyki, barwne i głośne targi, festy i święta religijne. Przyglądamy się produkcji oliwy, uprawy winorośli i przysmakom popularnej kuchni ulicznej. Poznajemy ulubione potrawy mafijnych bossów i komisarza Montalbano.

Patronat
W labiryncie południowych Włoch
W labiryncie południowych Włoch

Najnowsza książka Agnieszki Kwiatek „W labiryncie południowych Włoch” już w sprzedaży! Niewtajemniczonych przybyszy Południe Włoch zadziwia, doprowadza do śmiechu i oburza. Życie tu można porównać do poruszania się w labiryncie pełnym niespodzianek, ale i jakże ciekawych konwenansów.

Grivel Duetto
Grivel Duetto

Kolejny raz trafił do nas na testy produkt, który idealnie wpisuje się w filozofię „light & fast”. O tym kasku można też powiedzieć, że jest uniwersalny, gdyż spełnia dwie normy, przez co można go używać do różnych aktywności. Przed Państwem kask Grivel Duetto.

Patronat
Enduro MTB Series
Enduro MTB Series

Enduro MTB Series już niebawem rozpoczyna sezon rajdowy! Pierwsza edycja zawodów MINI Sikora Enduro MTB Series odbędzie się 8 maja 2021 w Świeradowie-Zdroju. Pozostaje formuła "on sight", ale wprowadzony został nowy podział na kategorie PRO i HOBBY. Termin rezerwowy zawodów to 26 czerwca.

Regatta - prezentacja produktów zimowych
Regatta - prezentacja produktów zimowych

Nie możesz doczekać się powrotu na górskie ośnieżone stoki, weekendu za miastem i głębokiego oddechu śnieżnym powietrzem? My również! Nie czekaj, bądź przygotowany aby złapać jeszcze zimę za rogi a przy okazji skorzystać z ekstra obniżonych cen w sklepie Regatta (który ma w swojej ofercie odzież narciarską Dare2B).

Salomon Snowshelter Fleece Hoodie
Salomon Snowshelter Fleece Hoodie

Na rynku outdoorowym można znaleźć wiele propozycji ciepłej odzieży, różniącej się warstwami, materiałami, technologiami. Jednak komfort termiczny, jaki ubrania zapewniają w określonych warunkach, nie jest taki sam. Cieszę się, że właśnie teraz, gdy pojawiły się w mróz i śnieg, dostaliśmy do przetestowania bluzę Salomon Snowshelter Fleece Hoodie.

Drodzy przyjaciele,
Drodzy przyjaciele,

Jako najstarszy polski miesięcznik podróżniczo-geograficzny, ukazujący się nieprzerwanie od 1948 r., Poznaj Świat zawsze starał się przybliżać nawet najdalsze zakątki Ziemi. W czasach, gdy podróże były nie lada wyzwaniem, stanowił dla Czytelników okno na świat.