Miesięcznik Poznaj Świat
Salomon Snowshelter Fleece Hoodie

Salomon Snowshelter Fleece Hoodie

Na rynku outdoorowym można znaleźć wiele propozycji ciepłej odzieży, różniącej się warstwami, materiałami, technologiami. Jednak komfort termiczny, jaki ubrania zapewniają w określonych warunkach, nie jest taki sam. Cieszę się, że właśnie teraz, gdy pojawiły się w mróz i śnieg, dostaliśmy do przetestowania bluzę Salomon Snowshelter Fleece Hoodie.

 

Jak możemy dowiedzieć się z opisu producenta, Salomon Snowshelter Fleece Hoodie W, to damska bluza o technicznym kroju, wyposażona w praktyczne elementy i stworzona z myślą o niskich temperaturach. To typowa „druga warstwa”, której używa się na bieliznę termoaktywną czy po prostu na t-shirt. Sprawdzi się podczas jazdy na nartach, ale można ją też nosić jako warstwę zewnętrzną podczas wędrówek, czyli przy większej aktywności fizycznej. Bardzo dobrze sprawdzi się także np. podczas jazdy wychłodzonym samochodem. Tajemnicą tego modelu jest materiał, z jakiego został wykonany. Jest to mieszanka wełny (19 %) i poliestru (81 %). Co daje takie zestawienie materiałów? Po pierwsze bluza jest bardzo miękka w dotyku. Po drugie świetnie „oddycha”, przez co nawet przy większej aktywności, a zatem podniesieniu temperatury ciała, para wodna przenika przez bluzę i nie skrapla się na niej. Zatem połączenie wełny i poliestru daje nie tylko „przytulność”, ale gwarantuje odpowiednią termoregulację. Warto też zaznaczyć, że bluza jest dość lekka (538 g), choć do grupy super light raczej jej nie możemy zaliczyć. Jeśli chodzi o dopasowanie, to bluza ma oznaczenie Regular Fit, co oznacza że jest pośrednim krojem między Active Fit a Relaxed Fit.

 


Ma dwie obszerne kieszenie zapewniające ciepło dłoniom, oraz bezpieczeństwo schowanym tam drobiazgom, gdyż są zapinane na zamek. Bluza ma także zintegrowany kaptur z regulacją za pomocą ściągaczy.
Salomon Snowshelter Fleece Hoodie W to świetny produkt dla kobiet szukających ciepłej i komfortowej bluzy polarowej – nie tylko na ambitną wycieczkę w góry, ale także na co dzień.

Cena: 599 zł


www.salomon.com

 

Test: Ewa Miedzińska
Foto: Grzegorz Miedziński