Miesięcznik Poznaj Świat
Patronat
Wiatrówka na wyspie skarbów

Wiatrówka na wyspie skarbów

Pod patronatem

Serdecznie zapraszamy na Wiatrówkę – turystyczno-rekreacyjną imprezę na orientację, która odbędzie się w sobotę 25 września br. na gdańskiej Ołowiance. Będzie to świetna okazja, by na nowo i w troszkę inny sposób odkryć tę pełną skarbów wyspę w samym centrum Gdańska. Zgłoszeni uczestnicy dostaną mapę z zaznaczonymi na niej punktami kontrolnymi (PK). Należy je odszukać w terenie oraz odpowiedzieć na pytania i/lub dopasować zdjęcia.

Trasa nie jest długa (ok. 1,5 km) ani trudna (teren miejski) i doskonale nadaje się dla rodzin z dziećmi, ale nie tylko. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie – miejscowy z bliska przyjrzy się detalom, na które na co dzień nie zwracał uwagi, turysta trafi trochę dalej niż tam, gdzie go tłum poprowadzi. Ten, kto jeszcze nie miał przyjemności brać udziału w imprezach na orientację (InO), przekona się, że to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. Z kolei miłośnicy InO będą mogli zdobyć aż 3 punkty do odznaki InO, ponieważ wydarzenie odbywa się w ramach VII Ogólnopolskiego Tygodnia Turystycznych InO.

 

Ołowianka to położona w centrum gdańskiego Śródmieścia wyspa. Jest chętnie odwiedzanym miejscem, a jej popularność znacznie wzrosła dzięki uruchomionej w 2017 r. zwodzonej kładce. Są tu instytucje kulturalne, jak Polska Filharmonia Bałtycka i Narodowe Muzeum Morskie, oraz atrakcje takie jak koło widokowe czy otwarta w czerwcu 2021 r. Aleja Włazów.

 

Organizatorem imprezy jest Wiatr we włosach, trzyosobowy zespół pasjonatów poznawania świata, czytania, podróży i imprez na orientację, który 25 września 2021 r. będzie świętował 5 lat istnienia. Patronat medialny: miesięcznik Poznaj Świat.

 

Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak prosimy o wcześniejsze zgłoszenia, abyśmy mogli zapewnić odpowiednią liczbę pakietów startowych.

 

Szczegółowe informacje w regulaminie.