Miesięcznik Poznaj Świat
PRZYGOTUJ AUTO DO PODRÓŻY Z PLATINUM

PRZYGOTUJ AUTO DO PODRÓŻY Z PLATINUM

Rozpoczynamy sezon wakacyjny! Długo wyczekiwany urlop zbliża się wielkimi krokami. W tym roku większość Polaków spędzi go w kraju, podróżując samochodem. Co zrobić, aby na drodze nie spotkały nas żadne niespodzianki? Przedstawiamy kilka wskazówek jak przygotować samochód na wakacyjny sezon.

 

 

Prawo jazdy, dowód rejestracyjny…

Zacznijmy od spraw formalnych, nie dla każdego bowiem oczywistym jest sprawdzenie aktualności przeglądu rejestracyjnego czy polisy ubezpieczeniowej. W przypadku wyjazdu zagranicznego należy zweryfikować, czy działa ona także poza granicami naszego kraju. W kilkunastu krajach Europy (np. w Czarnogórze czy Albanii), konieczna jest dodatkowo Zielona Karta. Jej brak może oznaczać konieczność zakupu obowiązkowego ubezpieczenia granicznego. Pierwszorzędną rolę odgrywa także apteczka - niezwykle przydatna w sytuacji, gdy jesteśmy uczestnikami lub świadkami wypadku.

 

Zajrzyj pod maskę

Przejdźmy teraz do kwestii technicznych. W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się płynom eksploatacyjnym. Czy pamiętasz, kiedy ostatnio wymieniałeś olej silnikowy? Jeśli nie, to idealna okazja, aby to sprawdzić! Nic prostszego - butelkę oleju PLATINUM ORLEN OIL na tzw. „dolewkę” znajdziesz na każdej stacji ORLEN. Oleje PLATINUM z linii PRO, MaxExpert oraz Classic odpowiadają najwyższym wymaganiom jakościowym, wyznaczonym przez  producentów samochodów osobowych. Wymianę oleju możesz zlecić w warsztacie mechanicznym, a samą jego kontrolę wykonasz podczas postoju w dowolnym momencie, sprawdzając poziom oleju bagnetem znajdującym się  pod maską.

 

Działaj na chłodno!

Nie zapomnijmy sprawdzić także poziomu płynu chłodniczego, zwłaszcza jeśli wybieramy się w gorące rejony. Woda nie jest jego dobrym zamiennikiem. Aby cieszyć się doskonale działającym układem chłodzącym, stosuj wyłącznie płyn najwyższej jakości. Łatwym rozwiązaniem będzie zastosowanie płynu PETRYGO, który zapobiega powstawaniu osadów i kamienia, a także gwarantuje doskonałą ochronę silnika przed przegrzaniem.

 

PRZYGOTUJ AUTO DO PODRÓŻY Z PLATINUM

 
Hamuj się!
Bezpieczeństwo jazdy stawiamy na pierwszym miejscu! Nie musimy więc przypominać, jak ważny jest płyn hamulcowy. Najlepiej wymieniać go co 2 lata, albo za każdym razem, gdy wymieniamy tarcze hamulcowe. Jaki wybrać? Polecić możemy płyn ORLEN OIL DOT-4, który idealnie nadaje się do silnie obciążonych układów – w autach, autobusach, ciężarówkach czy przyczepach. Przy okazji sprawdź także stan klocków hamulcowych, być może są już zużyte.

 

 

Patrz na świat przez… czyste szyby

Pamiętaj także o zapewnieniu sobie jak najlepszej widoczności. Nieodzowny będzie tutaj płyn do spryskiwania i mycia szyb samochodowych. Polecić możemy SYLEN Letni, który został opracowany na bazie specjalistycznego detergentu o wysokiej skuteczności i przyjemnym, klasycznym zapachu. Łatwo usuwa owady, brud i osady drogowe z szyb samochodowych i reflektorów. Posiada także właściwości antyrefleksyjne, nie pozostawia smug, a co najważniejsze jest bezpieczny dla lakieru i uszczelek gumowych.

 

 

Mały szczegół, a robi różnicę

Radzimy także wyczyścić klimatyzację, ponieważ zapach unoszący się w pojeździe niewątpliwie wpływa na komfort jazdy. Preparat do czyszczenia klimatyzacji PLATINUM Impact to nowoczesny i niezwykle skuteczny środek do czyszczenia i odświeżania układów klimatyzacji samochodowej oraz nawiewów. Nano cząsteczki srebra zawarte w płynie skutecznie i na długi czas walczą z nieprzyjemnym zapachem, powstającym podczas użytkowania pojazdu spowodowanych m.in. pleśnią, wilgocią czy dymem tytoniowym. Preparat ten w odróżnieniu od innych dostępnych na rynku środków, działa nie tylko podczas aplikacji, lecz również długo po jej zakończeniu.

To jedynie kilka wskazówek, które sprawią, że Twoje wakacje staną się jeszcze przyjemniejsze, a Ty nie będziesz musiał zawracać sobie głowy żadnymi usterkami. Zadbaj o swój samochód  używając środków najwyższej jakości. Całą gamę produktów firmy ORLEN OIL, producenta najwyższej klasy olejów, środków smarnych oraz płynów eksploatacyjnych i kosmetyków samochodowych znajdziesz na stacjach ORLEN, w sklepach i hurtowniach motoryzacyjnych oraz w wybranych hipermarketach.

 

 

Przygotuj auto do podróży z platinum

Rozpoczynamy sezon wakacyjny! Długo wyczekiwany urlop zbliża się wielkimi krokami. W tym roku większość Polaków spędzi go w kraju, podróżując samochodem. Co zrobić, aby na drodze nie spotkały nas żadne niespodzianki? Przedstawiamy kilka wskazówek jak przygotować samochód na wakacyjny sezon.

 

 

 

PRZYGOTUJ AUTO DO PODRÓŻY Z PLATINUM