Miesięcznik Poznaj Świat
W drogę z Orlen Oil

W drogę z Orlen Oil

W tym roku wielu z nas wyruszy na krajowe wakacje samochodem. Zrezygnujemy z lotów zagranicznych i innej komunikacji zbiorowej. Aby zatem podróż minęła przyjemnie i bez kłopotów, przygotujmy się do niej odpowiednio.

 

 

 

OCHRONA SILNIKA I DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ - Platinum MaxExpert V 5W-30

 

Najnowszej generacji syntetyczny olej silnikowy typu Long Life. Gwarantuje optymalną ochronę silnika w każdych warunkach eksploatacji. Unikalna receptura (obniżona zawartość popiołu siarczanowego, siarki i fosforu) zapewnia doskonałe parametry oleju, redukuje ryzyko zużycia zaworów, zapewniając jednocześnie lepszą kontrolę osadów – przyczynia się do redukcji osadów cząstek stałych na filtrach DPF oraz zmniejsza możliwość zatrucia katalizatorów w silnikach z zapłonem iskrowym. Platinum MaxExpert V 5W-30 jest olejem energooszczędnym, gwarantuje zmniejszenie zużycia paliwa i oleju, wydłużone przebiegi między wymianami, a także ochronę środowiska naturalnego. Rekomendowany do pojazdów spełniających normy Euro 6.

 

 

W drogę z Orlen Oil

 

 

 

 

ODKURZACZ UNIWERSALNY KARCHER WD 3 BATTERY SET

 

Sprzątanie wokół domu czy czyszczenie auta po wakacyjnych wojażach to zawsze był problem. Bo przedłużacz, jeden... drugi, bo kabel plączący się pod nogami i tym podobne „atrakcje”. Ale koniec z tym. Z nowym odkurzaczem Kärcher WD 3 Battery odległość od gniazdka już nigdy nie będzie przeszkodą. Odkurzacz bateryjny sprawdzi się w roli odkurzacza samochodowego, lecz także w piwnicy,
garażu, przydomowym warsztacie, na podjeździe i tarasie. Jego zaletą są kompaktowe wymiary, niewielki ciężar, wielofunkcyjność i wyjątkowo korzystna cena w stosunku do jakości. Funkcja wydmuchu umożliwia usuwanie liści w jedno miejsce, gdy nie chcemy zbierać ich do zbiornika odkurzacza.

 

W drogę z Orlen Oil

 

 

 

 

DO MOTOCYKLI I QUADÓW - RIDER 4T 10W-40

 

Nowoczesny, półsyntetyczny olej odpowiedni do wszystkich motocykli, skuterów i pojazdów ATV najnowszej generacji. Zestawiony ze specjalnie wyselekcjonowanych mineralnych i syntetycznych olejów bazowych oraz dodatków uszlachetniających. Zapewnia bezproblemowy rozruch silnika i skuteczne smarowanie w szerokim zakresie temperatur. Dzięki zaawansowanej technologicznie formule HTS (High Temperature Stability) umożliwia maksymalne wykorzystanie mocy silnika. Spełnia normę jakościową JASO (Japanese Automotive Standards Organization). Spełnia restrykcyjne ograniczenia dotyczące zawartości w spalinach związków toksycznych dla środowiska, obowiązujące zgodnie z normą Euro dla motocykli. Przeznaczony do silników czterosuwowych motocykli sportowych, szosowych oraz turystycznych, a także quadów.

 

 

W drogę z Orlen Oil

 

 

 

 

ULTRALEKKA SEA TO SUMMIT ULTRALIGHT TRAVELLER

 

Poduszka ma regulowane zamknięcie na szyi, aby poprawić podparcie na całym jej obwodzie i zapewnić jeszcze bardziej komfortowy sen. Kołnierz został wykonany z laminowanego poliestru 20D, który jest elastyczny i miły w dotyku, nie wymaga dużych krawędzi zgrzewania. Regulowane zapięcie zapewnia dodatkowe podparcie głowy. Zwężona centralna część idealnie przylega i nie powoduje zbędnego nacisku na kark. Opatentowany, nisko profilowany wentyl to sposób na łatwe pompowanie.

 

 

W drogę z Orlen Oil

 

 

 

 

PORĘCZNY I NIEZAWODNY RYOBI® ONE+ R18MI-0

 

Praktyczny i wygodny akumulatorowy kompresor z cyfrowym wyświetlaczem LCD świetnie sprawdzi się w trasie i w każdym domowym zapleczu. Zapewnia szybkie pompowanie opon i innych dmuchanych sprzętów. Jest niezwykle intuicyjny i funkcjonalny: wyłącza się w momencie osiągnięcia odpowiedniego ciśnienia, którego wartość widać na ekranie. Dzięki funkcji spuszczania powietrza w oddzielnym porcie przyda się podczas każdej wyprawy. Maksymalne ciśnienie to 10,34 bar/150 PSI. Kompresor w wersji bez akumulatora i ładowarki – należy je zakupić osobno.

 

W drogę z Orlen Oil

 

 

 

 

HIGIENA I BEZPIECZEŃSTWO ORLEN OIL PŁYN DO DEZYNFEKCJI RĄK

 

To preparat na bazie alkoholu etylowego do higienicznej dezynfekcji rąk. Ma działanie wirusobójcze – metodą mycia i wcierania. Przydatny w każdej podróży – nie tylko w czasie zagrożenia wirusowego.

 

W drogę z Orlen Oil

 

 

 

 

 

SKUTECZNIE USUWA OWADY - PLATINUM IMPACT

 

Ten płyn do usuwania owadów to specjalistyczny środek w postaci aktywnej piany przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń organicznych. Jest obojętny dla powłok lakierniczych, plastików i gumy. Doskonale usuwa zaschnięte resztki zabrudzeń organicznych (owadów, nacieki z drzew) z powierzchni szklanych (szyby, reflektory), lakierowanych, zderzaków czy spojlerów. Skuteczny tam, gdzie inne, tradycyjne środki zawodzą.

 

W drogę z Orlen Oil

 

 

 

 

WYTRZYMAŁY I WIELOZADANIOWY HAMMER Explorer

 

To 5,7-calowy smartfon zabezpieczony szkłem Gorilla Glass i dodatkowymi bumperami. Ma wzmocnioną obudowę z tworzywa, wraz z elementami ze stali wyróżniającą się najwyższym stopniem ochrony przed pyłem i wodą, co potwierdza certyfikat IP69. Jest wyposażony w potężny akumulator 5000 mAh z funkcją Express Charging, a także aparaty: główny Sony 13 Mpx oraz selfie 8 Mpx. Do tego NFC, wodoodporne porty (w tym USB-C) i wskaźnik laserowy, który może stanowić nieocenione wsparcie w razie niebezpieczeństwa. W efekcie Explorer jest jeszcze lepiej przygotowany do podróży, rozmaitych wyzwań i przekraczania granic, dając większą pewność i komfort na co dzień.

 

W drogę z Orlen Oil

 

 

 

 

DLA LEPSZEJ WIDOCZNOŚCI - SYLEN

 

Letni płyn do spryskiwania i mycia szyb opracowany na bazie specjalistycznego detergentu o wysokiej skuteczności i przyjemnym zapachu. Łatwo usuwa owady, brud i osady drogowe z szyb samochodowych i reflektorów. Ma właściwości antyrefleksyjne. Nie pozostawia smug. Bezpieczny dla lakieru i uszczelek gumowych.

 

W drogę z Orlen Oil

 

 

 

 

 

DLA LŚNIĄCYCH SZYB PLATINUM IMPACT PŁYN DO MYCIA SZYB

 

Płyn do mycia szyb, który doskonale czyści wszelkie powierzchnie szklane i pozostawia lśniące płaszczyzny, pozbawione smug i zacieków. Dzięki nowej formule likwiduje efekt refleksów świetlnych i odbić. Łatwo usuwa owady z czyszczonych powierzchni. Jest obojętny dla powłok lakierniczych i uszczelek gumowych. Likwiduje szczególnie uporczywe zanieczyszczenia (zaschnięte błoto, owady) z powierzchni szyb, lusterek i reflektorów samochodowych. Skuteczny do wszystkich gładkich powierzchni w motoryzacji i gospodarstwie domowym.

 

W drogę z Orlen Oil

 

 

 

 

 

TRWAŁY I SKUTECZNY - ROCKLAND Travel Pro Radiator

 

Nowość od Rocklanda na bieżący sezon: dwuelementowy zestaw składanych, pasujących do siebie garnków turystycznych. Oba bazują na anodyzowanym – a więc lekkim i wytrzymałym – aluminium, od wewnętrznej strony pokrytym powłoką zapobiegającą przywieraniu jedzenia. Do obu garnków jest przymocowana składana rączka, pokryta chroniącym przed poparzeniem, antypoślizgowym silikonem. Na spodzie większego garnka jest umieszczony radiator odpowiedzialny za kumulowanie ciepła wytwarzanego przez palnik. Tym samym sprzyja on szybkości czasu gotowania, nawet w wietrznych warunkach, przy jednoczesnej oszczędności gazu. Drugi z garnków może w tym czasie pełnić funkcję pokrywki. Posłuży on również jako patelnia.

 

W drogę z Orlen Oil

 

 

 

 

 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ - PETRYGO Q NEW

 

To nowa formuła najpopularniejszego w Polsce płynu chłodzącego. Jest produkowany w oparciu o wysokiej jakości glikol etylenowy oraz specjalnie dobrany pakiet dodatków uszlachetniających, które zapewniają pełną ochronę układów chłodzenia wykonanych z aluminium, innych stopów metali oraz w układach mieszanych. Płyn tworzy wyjątkowo odporną powłokę ochronną, zabezpieczającą przed korozją i kawitacją w zakresie eksploatacji do 100 tys. km lub przez trzy lata eksploatacji. Z jednej strony odporny na zamarzanie do −35°C, z drugiej – doskonale chroni silnik przed przegrzaniem, co jest szczególnie ważne latem podczas długich podróży. Zoptymalizowana technologia gwarantuje dużą stabilność płynu w czasie długotrwałego przechowywania i w trakcie użytkowania. Można go mieszać z innymi płynami chłodniczymi spełniającymi równorzędne parametry.

 

W drogę z Orlen Oil

 

 

 

 

 

DO CZYSZCZENIA FELG - PLATINUM IMPACT

 

To zasadowy preparat służący do czyszczenia powierzchni aluminiowych i stalowych z zabrudzeń i osadów drogowych. Dzięki specjalistycznym dodatkom zabezpiecza przed korozją oraz negatywnym działaniem soli i piasku. Nie zawiera kwasów, dzięki czemu jest bezpieczny dla powierzchni aluminiowych oraz śrub mocujących. Można go stosować w samochodach osobowych i ciężarowych, motocyklach, rowerach i innych urządzeniach narażonych na utlenianie i działanie warunków atmosferycznych. Usuwa osad drogowy, pył z klocków hamulcowych, ślady korozji, zmatowienia, plamy oleju oraz ślady po gumie.
 

W drogę z Orlen Oil

 

 

 

 

 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ -  SOTO AMICUS

 

Niezbędne na biwaku czy podczas podróży maszynki japońskiej firmy Soto są lekkie i praktyczne. Z pewnością poprawią smak niejednego posiłku lub porannej kawy. Dostępne także wersje z zapalnikiem – nie trzeba używać zapalniczki. Produkty tej marki z powodzeniem są używane nawet w Himalajach.

 

W drogę z Orlen Oil