Miesięcznik Poznaj Świat
Patronat
FESTIWAL MIEJSC I PODRÓŻY "WŁÓCZYKIJ"

FESTIWAL MIEJSC I PODRÓŻY "WŁÓCZYKIJ"

Pod patronatem

Kolejna, już szósta edycja festiwalu podróżniczego Włóczykij odbędzie się w terminie 23 lutego - 4 marca 2012 w Gryfinie koło Szczecina. W trakcie Włóczykija miasto odwiedzi ponad 100 podróżników z całej Polski, a także z zagranicy. Na festiwalu przecinają się szlaki alpinistów, miłośników sportów ekstremalnych, pasjonatów wypraw rowerowych, autostopowiczów, a także etnografów, reportażystów, regionalistów oraz historyków. Główne punkty programu to spotkania z podróżnikami połączone z pokazami filmów, slajdów oraz fotografii, a także przegląd profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata.

Oprócz prezentacji slajdów, zdjęć, spotkań i filmów, w programie Włóczykija znajdą się degustacje potraw "kuchni świata", koncerty alternatywnych zespołów, warsztaty, wystawy, a także dwa rajdy na orientację. Odbędzie się również konkurs filmowy „Odkrywanie świata”.

Festiwal odbywa się w kilku miejscach jednocześnie. Włóczykij stwarza również wyjątkową okazję do wędrowania po nieznanych obszarach Polski zachodniej. Jednym z punktów programu są wycieczki po regionie i dodatkowe historyczno-krajoznawcze prezentacje w pobliskich miejscowościach.

Strona internetowa festiwalu: www.wloczykij.com