Karaiby kojarzą się z egzotyką i miejscem bardzo odległym. Jednak dzisiaj to zaledwie kilkanaście godzin lotu. Warto je zatem odwiedzić, choćby na krótko.
Dostępny PDF
Dominika jest górzystą wyspą pochodzenia wulkanicznego, porośniętą w większości przez las równikowy. Wejście na najwyższy szczyt Morne Diablotins (1447 m n.p.m.) to bardzo popularny trekking.
Na Karaibach możemy nurkować i podziwiać podwodny świat, a także podglądać delfiny i wieloryby podczas rejsów. A nawet zwykła kąpiel i plażowanie wzbudzi ciekawość mewy królewskiej.
Scotts Head to popularne miejsce do snorkelingu i nurkowania u wybrzeży Dominiki. Niedaleko od brzegu dno gwałtownie opada. Głębokość wody sięga tam kilkudziesięciu metrów.
Relaks pod palmami na gwadelupskiej wyspie Grande-Terre.
Antylak purpurowy – jeden ze 176 gatunków ptaków spotykanych na Dominice.
Gwadelupa jest archipelagiem kilku wysp pochodzenia koralowego i wulkanicznego o dość zróżnicowanym krajobrazie. Ich powierzchnię w niemal 40 proc. pokrywa tropikalny las.
Zoo i ogród botaniczny Parc des Mamelles na Gwadelupie. Na czterech hektarach lasu umieszczono 85 gatunków zwierząt i ptaków pochodzących z Antyli oraz Gujany. Wśród nich są jaguary, czepiaki, saimiri, oceloty, szopy i nietoperze.
W lesie, mieście i na plaży spotyka się dziesiątki jaszczurek. Wygrzewają się w promieniach słonecznych – na kamieniach, krawężnikach, piachu, liściach i murach.
Sprzedawcy stawiają stoiska w pobliżu najpopularniejszych plaż. Świeże sorbety cytrynowe, kokosowe albo z marakui przynoszą ochłodę w upalne dni.
Stolicę Dominiki, Roseau, zamieszkuje 17 tys. osób. Miasto charakteryzuje się niską zabudową z kolorowych drewnianych budynków.