Miesięcznik Poznaj Świat
Numer 07.2007

Numer 07.2007


Za darmo

Pływający ogród

Madera

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Kuźmiuk,

Madeira oznacza las. Tak nazwali odkrywcy bezludny skrawek lądu zagubiony wśród oceanu u północnych wybrzeży Afryki, porośnięty gęstwiną laurowych drzew stanowiących pozostałość pradawnych puszcz. Portugalscy żeglarze, którzy dotarli tu w początkach XV wieku, włączyli Maderę i sąsiednią wyspę Porto Santo do królestwa Portugalii.

Czytaj

Artykuł opublikowany w numerze 07.2007 na stronie nr 32

Za darmo

Przeszłość odchodzi niespiesznie

BUŁGARIA

Tekst i zdjęcia: Emilia Sułek,

Wczesny ranek nad Morzem Czarnym przywitałam w jednej z niewielkich kawiarni – pustych jak wszystkie inne o tej porze, bo przecież turyści i wczasowicze po długich nocnych zabawach dopiero niedawno poszli spać. Nadszedł już czas, by opuścić pachnący morskim powietrzem Sozopol i udać się w dalszą drogę.

Czytaj

Artykuł opublikowany w numerze 07.2007 na stronie nr 40

Za darmo

Afryka wciąż dzika

Góry Semien

Tekst i zdjęcia: Zbigniew Borys,

Nazywane Tybetem Afryki i Dachem Czarnego Lądu góry Semien są najbardziej dziewiczym i najpiękniejszym masywem kontynentu. To poszarpane szczyty, przepastne urwiska, rozległe polany i endemiczne gatunki zwierząt, które od wieków mają tam swój dom.

Czytaj

Artykuł opublikowany w numerze 07.2007 na stronie nr 52

Za darmo

Wsłuchany w Bajkał

Samotny rejs

Tekst i zdjęcia: Piotr Opacian,

Pytasz, po co płynę sam, kajakiem, przez cały Bajkał? Odpowiadam: By z każdym uderzeniem wiosła wsłuchiwać się w jego odpowiedź, by nikt nie mógł mi w tym przeszkodzić.

Czytaj

Artykuł opublikowany w numerze 07.2007 na stronie nr 74

Liczba artykułów: 4