Miesięcznik Poznaj Świat
Numer 07.2006

Numer 07.2006


Za darmo

Kolory szczęścia

Korfu

Tekst i zdjęcia: Monika Witkowska,

Korfu to najbardziej zielona grecka wyspa. Może dlatego tak polubili ją między innymi Byron, cesarzowa Sisi, a w starożytności – Odyseusz i Posejdon. Współczesnym turystom też się podoba...

Czytaj

Artykuł opublikowany w numerze 07.2006 na stronie nr 10

Za darmo

Radość sięga nieba

KINGA W AFRYCE

Tekst i zdjęcia: Kinga Choszcz,

 

Czytaj

Artykuł opublikowany w numerze 07.2006 na stronie nr 30

Za darmo

Miasto do życia

Vancouver

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kaczorowska,

Położony nad Pacyfikiem Great Vancouver to trzecia co do wielkości metropolia Kanady. Na północy miasto opiera się o wysokie zbocza Gór Nadbrzeżnych, od zachodu oblewają je wody Zatoki Angielskiej, oddzielonej od otwartego oceanu cieśniną Georgia oraz wielką wyspą Vancouver i leżącym w USA półwyspem Olympic.

Czytaj

Artykuł opublikowany w numerze 07.2006 na stronie nr 42

Do nieba blisko

Czarnogóra

Tekst: Grzegorz Kapla,

Czarnogóra to niesamowity kraj. Blisko stąd tylko do nieba, bo 90 proc. procent terytorium leży w górach odludnych i dzikich jak zapomniane wyspy. Morze w jedynym śródziemnomorskim fiordzie jest niesamowicie niebieskie. Czarne są tylko cienie. I te wieczorne, i te w ludzkich sercach. Wojna trwała tu z przerwami przez ostatnie osiemset lat. Czarnogóra była niepodległym królestwem tylko osiem lat.

Artykuł opublikowany w numerze 07.2006 na stronie nr 52

Za darmo

Barwy w błękicie

NURKOWANIE NA SYNAJU

Tekst i zdjęcia: Ewa Cichocka,

Przyjemnie jest unosić się nad rafą, a przez maskę jak w fotoplastykonie oglądać podwodny świat. Statyczny – stanowią go ornamenty i wachlarze koralowców, które wydają się być lekkie i kruche. W rzeczywistości są szorstkie i ostre, a na tle błękitu przybierają barwę beżu, lila czy zimnej żółci. Wśród nich wciśnięte między skały muszle przydaczni.

Czytaj

Artykuł opublikowany w numerze 07.2006 na stronie nr 72

Liczba artykułów: 5